Kobieta w pięknej wannie wolnostojącej

6 zalet wanny wolnostojącej, które przekonają Cię do jej kupna

Szczególnie ciekawe jednak wydają się być wanny wolnostojące. Z jakiego powodu warto rozważyć ich zakup? Jak prezentują się ich najważniejsze zalety? Oto nasza lista:

1. Wyjątkowa elegancja

Przede wszystkim trzeba tu stanowczo podkreślić, że warto kupić wannę wolnostojącą, chociażby dlatego, że umożliwia ona naprawdę otrzymanie w pomieszczeniu wręcz wyjątkowej elegancji. Taka wanna popularna była w dawnych czasach i wówczas była synonimem luksusu i wytworności. Dzisiaj, nawet jeśli zaaranżowana jest w pełni nowoczesnym stylu, to jednak ciągle prezentuje się znakomicie i wprowadza pewną nutę ponadczasowej elegancji.

2. Stanowczy akcent dekoracyjny

Trzeba także podkreślić, że wanna stojąca niejako stanowi dość mocny akcent dekoracyjny, który może znacząco przyczynić się do budowy całego nastroju oraz klimatu w danej łazience. Jak będą prezentowały się wanny wolnostojące w różnych stylach? Warto dać tu podać kilka przykładów. Mosiężna wanna wolnostojąca z finezyjnymi nóżkami pięknie wpasuje się w styl klasyczny czy glamour. Z kolei wanna w ciemniejszej barwie, inspirowana dawnymi wannami, jakie kupowali do mieszkań potentaci przemysłu, doskonale wpasuje się w styl industrialny. Z kolei futurystyczna wanna utrzymana w tonacji ciemnego grafitu o surowej formie doskonale będzie pasować do stylu współczesnego. Warto jeszcze dodać, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do takiej wanny dodać jakąś ładną obudowę np. drewnianą, która akurat wpasuje się w styl, który obecnie preferujemy.

3. Trwałość i ponadczasowość

No właśnie, kiedy kupujemy jakąś konkretną wannę np. prostokątną, to raz postawiwszy ja w danym miejscu, w zasadzie niespecjalnie mamy możliwość jakiejkolwiek zamiany. A ponieważ wanna jest przedmiotem, który kupuje się na długie lata, to w zasadzie przez długi czas nie mamy zupełnie jak zmienić wystroju łazienki. Dlatego właśnie warto kupić wannę wolnostojącą. Tutaj może ona stać na środku łazienki i pięknie się wówczas prezentuje, jednak także doskonale sprawdzi się przy ścianie, oknie czy w rogu.

4. Chcesz się w niej zrelaksować

Warto jeszcze podkreślić, że taka kąpiel w wannie wolnostojącej od razu staje się pewnym rytuałem, który celebrujemy. Dzięki temu mamy większą możliwość odprężenia się i relaksu. Co istotne, taka wanna także może jak najbardziej być wyposażona w różnego rodzaju hydromasaże itp.

5. Wygoda dla osób starszych i dzieci

Ważne jest także to, że wanna wolnostojąca może zostać dość łatwo wyposażona w różnego rodzaju barierki, schodki. Można ją zaaranżować tak, że będzie bezpieczna dla seniorów i dla dzieci.

6. Łatwiej ją utrzymać w czystości

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że takie wanny wolnostojące są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości i higieny w łazience. Nie są obudowane, nie rozwijają się tu żadne mikroorganizmy, spokojnie ze wszystkich stron może ona być naprawdę bardzo dokładnie wyszorowana. To także jest zaleta, której nie wolno bagatelizować.

Podsumowanie

Podsumowując, istnieje naprawdę bardzo wiele powodów, dla których warto kupić wannę wolnostojącą. Swoje poszukiwania można rozpocząć od zajrzenia do sklepu Tania Łazienka, gdzie znajdziemy blisko 30 modeli.

About the author

Redakcja

View all posts