brama uchylna

Brama garażowa uchylna a segmentowa – jaką wybrać?

Na rynku w ostatnim czasie możemy spotkać bardzo wiele różnorodnych rozwiązań do naszego domu. W szczególności bardzo istotne są elementy wyposażenia nieruchomości, które jednocześnie są ozdobą, ale także chronią nasz dobytek. Do takich produktów zalicza się między innymi brama garażowa. Wiele osób ma bardzo poważny problem i tym samym bardzo często nie ma pojęcia, jaki zakup będzie najlepszy. Zatem czym powinniśmy się kierować w tym przypadku?

Duży wybór bram garażowych

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że zakup bramy garażowej nie powinien być zbyt pochopny. W tym przypadku bardzo ważne jest aby ten element wyposażenia był solidny oraz wytrzymały, ponieważ w pewnym stopniu on również będzie zabezpieczał nasz dobytek przed złodziejami oraz włamywaczami. Dlatego nie warto na takiej bramie oszczędzać w szczególności, jeżeli to od niej uzależnione jest przedostanie się do naszego garażu, w którym również często przechowujemy bardzo wartościowe rzeczy.

Bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę na producenta takiej bramy garażowej. Warto w tym przypadku odłożyć nieco więcej oszczędności i tym samym zdecydować się na renomowanego producenta bram, który z pewnością wyposaży nas w wysokiej jakości produkt. Istotne w tym przypadku jest z jakich materiałów jest wykonana taka brama, ponieważ to w dużej mierze również wpływa na jej trwałość. Należy zwrócić uwagę na fakt, że wspomniany element wyposażenia będzie poddawany różnicom temperatur oraz różnym warunkom atmosferycznym, co z pewnością w niewielkim stopniu po kilku latach użytkowania może wpłynąć na jego strukturę. Dlatego renomowany producent oferujący tego typu elementy wyposażenia wysokiej jakości jest tak ważny.

Kolejno należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich wymiarów będzie to brama. Jeżeli decydujemy się na taką inwestycje, a nie mamy w tej dziedzinie zbyt dużego doświadczenia, warto poprosić wybranego przez nas producenta o wizję lokalną. Dzięki temu mogą odwiedzić nas pracownicy i dokładnie obejrzeć nasz teren, aby pomóc nam podjąć decyzję nie tylko co do wymiarów takiej bramy, ale także jej rodzaju. Obecnie na rynku możemy spotkać kilka modeli bram garażowych. Dlatego osoby, które nie znają się na tym temacie mają bardzo duży problem i tym samym często nie wiedzą, na jaki model warto się zdecydować. Najbardziej popularne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych są bramy garażowe uchylne oraz segmentowe. Zatem jakie modele są najlepsze? Czym powinniśmy się kierować podczas ich zakupu?

Brama garażowa segmentowa – czym jest to rozwiązanie oraz jakie ma zalety?

Bardzo dużo osób decydujących się na budowę domu lub też jego kapitalny remont, decyduje się właśnie na zakup bramy garażowej segmentowej. Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań do naszej nieruchomości, w szczególności jeżeli bardzo często użytkujemy garaż. Wybierając wspomnianą bramę garażową segmentową możemy być pewni, że tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku rodziny wieloosobowej. Bardzo dużą zaletą takiej bramy jest fakt, że nie uchyla ona się do zewnątrz, ale podnosi się. W tym przypadku oczywiście bezpieczeństwo jest znacznie większe i z pewnością ten fakt docenią rodzice z dziećmi.

Jednakże nie powinniśmy zapominać także o tym, że brama segmentowa jest zamocowana na specjalnych prowadnicach. Do jej otwarcia nie musimy użyć praktycznie żadnej siły, ponieważ cały system jest zautomatyzowany. Bardzo ważny w tym przypadku jest również fakt, że brama podnosi się, przemieszczając się we wspomnianych prowadnicach zamocowanych na suficie naszego garażu. Co ważne, boczne ściany pozostają wolne i możemy tam zainstalować przykładowo regały, aby powierzchnia użytkowa w naszym garażu się zwiększyła.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że gdyby zależało nam na zagospodarowaniu sufitu garażu, a nie przykładowo jego bocznych ścian, możemy z powodzeniem zdecydować się na bramę garażową segmentową, która otwiera się do boku. Tym samym otwierając ją, jest ona przesuwana po prowadnicach po lewej lub też prawej ścianie naszego budynku. Jest to także bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ umożliwia nam między innymi instalację dodatkowego oświetlenia nad wejściem do garażu w jego wnętrzu. Tym samym może to być przydatne podczas wykonywania wielu różnorodnych prac.

Bardzo dużą zaleta bramy garażowej segmentowej są wcześniej wspomniane prowadnice. To właśnie na nich opiera się cała konstrukcja, gdy brama jest podnoszona. Jednakże gdy jest opuszczona, również jest zamocowana we wspomnianych prowadnicach i bardzo ciężko jest ją otworzyć, uszkadzając wspomniane elementy. Tym samym jest to doskonałe zabezpieczenie antywłamaniowe, o czym z pewnością przekonało się bardzo wielu klientów wybierając dla siebie właśnie to rozwiązanie.

Montaż tego typu elementu wyposażenia jest także bardzo komfortowy w przypadku, gdy przykładowo nasz podjazd nie jest zbyt dużych rozmiarów, a muszą się tam zmieścić dwa samochody. Wówczas gdy jeden stoi w garażu, drugim autem możemy zaparkować tuż przy bramie i nie musimy obawiać się, że w momencie jej otwarcia pojazd stojący przed nieruchomością się zarysuje. Jednak powinniśmy pamiętać, że oprócz wymienionych zalet brama segmentowa garażowa ma jedną poważną wadę. Jest to drogie rozwiązanie i niestety nie każdy klient z powodu ceny się na nie decyduje.

Brama garażowa uchylna doskonałą alternatywą

Jeżeli nie mamy zbyt dużo wolnych środków, a jesteśmy zmuszeni wykonać bramę w naszym garażu, doskonałą alternatywą wydaje się być brama garażowa uchylna. W tym przypadku podczas jej otwierania konstrukcja jest odchylona do zewnątrz, przez co musimy uważać, aby przykładowo nie porysować stojącego przed nieruchomością samochodu. Jednak dużą zaletą takiego rozwiązania jest stabilność bramy, jak również solidność, gdy montaż został wykonany prawidłowo. Model posiada także pewne zamykanie, jak również gwarantuje nam także bezpieczeństwo w stosunkowo niskiej cenie. Dużą zaletą jest także bardzo duży wybór dostępnych kolorów.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.