Baiałe drzwi wewnętrzne z zamkami

Czym kierować się przy wybieraniu zamków do drzwi?

Dobry zamek jest w stanie znacznie zwiększyć komfort korzystania z domu. Właściwe wybrany zapewnia znacznie większe bezpieczeństwo. Gdy wybiera się zamek do drzwi zewnętrznych, można zdecydować się na różne wersje. To szeroki zakres odmiennych typów oraz modeli. Pozwala to zdecydować się na taki zamek do drzwi, który pod kątem konstrukcyjnym będzie spełniał indywidualne potrzeby. Dokonanie właściwego wyboru wymaga zapoznania się z informacjami o producentach i rozwiązaniach stosowanych w poszczególnych produktach.

Jak wybrać zamek do drzwi zewnętrznych?

Podstawowym zamkiem w każdym domu jest ten główny, który pozwala wejść do wnętrza. Zlokalizowany nad klamką zamek drzwiowy ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Kluczowe jest zdecydowanie się na odpowiednio wkładki, które decydują się poziomie zabezpieczeń. Do drzwi zewnętrznych w domach czy mieszkaniach trzeba wybierać wersje przeznaczone do miejsc, gdzie przechowywane są cenne przedmioty. Każdy producent ma w swojej ofercie kategorię, która obejmuje wkładki do drzwi wejściowych. W ten sposób można wybrać zamek do drzwi dostępnych takiej kategorii modeli.

Pomyśleć można o wersjach zamków, które:

  • mają zabezpieczenie przed otwarciem metodą „bumping”,
  • oferują rekombinacją kodu klucz.

Dla dodatkowego zabezpieczenia drzwi wejściowych można kupić zewnętrzne zamki pomocnicze. Jednak wówczas trzeba wybrać odpowiednie zamki wpuszczane, które znajdują się w kasecie z miejscem na model pomocniczy.

Czym charakteryzują się zamki nawierzchniowe?

Podstawowy podział zamków to zamek wpuszczany i nawierzchniowy. Jedne montowane są wewnątrz drzwi, a drugie na drzwiach. Często do drzwi antywłamaniowych stosuje się rozwiązania z różnych typów zamków. W ten sposób można zwiększyć zabezpieczenie, które oferuje zamek drzwiowy wpuszczany. Nawierzchniowe zamki drzwiowe posiadają między innymi dodatkowe zasuwy, które są w stanie zapewnić możliwość bezpiecznego uchylenia drzwi bez ryzyka wtargnięcia do lokalu.

Jak wybierać zamki do drzwi wewnętrznych?

Najczęściej zamki drzwiowe do stosowania w pomieszczeniach wewnątrz domu nie muszą być tak zaawansowane, jak wersje zewnętrzne. Rzadko zdarza się, że konieczne jest bardzo skrupulatne zabezpieczenie konkretnego pomieszczenia. Z tego powodu drzwi wewnętrzne mogą posiadać takie modele, które są przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Zdecydować można się między innymi na zamki drzwiowe w wersjach oszczędnościowych. Do drzwi łazienkowych warto poszukać modele z zabezpieczeniem przed blokowaniem się. Natomiast do drzwi szklanych trzeba wybierać eleganckie produkty pasujące do ich wyglądu. W ten sposób nie zuboży się ich estetycznych walorów.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.