Dach płaski na budynku przemysłowym

Dachy płaskie – odpowiednie rozwiązanie do obiektów przemysłowych

Artykuł partnera.

Budowanie dachów płaskich stało się standardem stosowanym w przypadku większości obiektów przemysłowych czy handlowych. Dzieje się tak dlatego, że jeśli użyte do jego budowy zostaną solidne i trwałe materiały, oraz wykonany on zostanie zgodnie ze sztuką budowlaną i z dbałością o każdy detal, to jego użytkownik będzie mógł cieszyć się szczelnym i trwałym dachem przez długie lata.

Dach płaski

Wbrew jego nazwie nie jest całkowicie płaski, lecz lekko nachylony, by odprowadzanie wody funkcjonowało prawidłowo. Zwykle poziom nachylenia dachu płaskiego wynosi około od 2 do 15 procent. Gdybyśmy nie zachowali takiego nachylenia i woda nie byłaby odprowadzana w sposób prawidłowy, istniało by duże ryzyko powstawania szkód.

Materiały, z których wykonane są dachy płaskie są dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, odporne na promieniowanie UV, skrajnie niskie i wysokie temperatury. Elastyczne membrany, które najczęściej są końcową warstwą chroniącą całą konstrukcję dachu, jest materiałem bardzo elastycznym i dostosowanym do bardzo trudnych warunków pogodowych. Są one też bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowanie dachu płaskiego

Na obiektach przemysłowych często może się wiązać z większymi kosztami, niż przy tradycyjnych dachach spadzistych, lecz jest to inwestycja, która się zwraca, gdyż jest to rozwiązanie bardzo trwałe. Jest to też bardzo praktyczne rozwiązanie ze względów ekonomicznych, bowiem, gdyby na wielkiej hali wykonano dach o konstrukcji spadzistej, znacznie zwiększyła by się powierzchnia do ogrzania, czy wychłodzenia, a zatem koszty ogrzewania i klimatyzacji byłyby znacznie wyższe.

Zaletą dachów płaskich jest też fakt, że często przestrzeń dachu jest zagospodarowana i na przykład można na nim stworzyć taras, czy ogród, który będzie służył za miejsce spotkań pracowników podczas przerw.

Dachy płaskie stale ewoluują i się rozwijają, dlatego stosowane są coraz to nowocześniejsze materiały i rozwiązania, jak na przykład membrany płynne, które oprócz tego, że są elastyczne i trwałe, to są też rozwiązaniem całkowicie bezszwowym i bezspoinowym, dzięki czemu istnieje jeszcze mniejsze ryzyko ewentualnego przeciekania dachu, niż w przypadku tradycyjnych membran.

Na temat korzyści wykorzystania dachów płaskich w obiektach przemysłowych można by mówić godzinami, jest to temat bardzo złożony. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat dachów płaskich, polecamy zapoznać się z informacjami podanymi na stronie www.dachy-zrbzawadzki.pl – wykonawcy dachów płaskich z 30-letnim doświadczeniem, który świadczy usługi zarówno w kraju, jak i za granicą.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.