Domofon bezprzewodowy

Domofony bezprzewodowe

W momencie, gdy wszelkie prace związane z budową lub remontem zostały zakończone i dopiero wtedy pojawił się pomysł na montaż tego urządzenia – nic straconego. Domofony bezprzewodowe pozwalają na niemal bezinwazyjną i szybką instalację panelu zewnętrznego i unifonu.

W momencie, gdy wszelkie prace związane z budową lub remontem zostały zakończone i dopiero wtedy pojawił się pomysł na montaż tego urządzenia – nic straconego. Domofony bezprzewodowe pozwalają na niemal bezinwazyjną i szybką instalację panelu zewnętrznego i unifonu.

Oba elementy łączą się ze sobą najczęściej drogą radiową w odległości dochodzącej do nawet 70 metrów. Sprzęt wielozadaniowy Decyzja o zainstalowaniu na swojej prywatnej posesji lub obszarze firmy domofonu bezprzewodowego niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim najbardziej zauważalna jest na samym etapie montażu.

Położona kostka brukowa, czy piękny zielony trawnik pozostają nienaruszone, dzięki wyeliminowaniu konieczności kopania korytek pod przewody. Dodatkowo, nie trzeba wywiercać lub przekuwać się przez ścianę budynku, by je przeprowadzić. Poprowadzenie niezbędnego okablowania potrafi przyprawić o ból głowy nie tylko właściciela posesji, ale i fachowca montującego domofon. W przypadku bezprzewodowych egzemplarzy wszystkie prace polegają jedynie na doprowadzeniu zasilania do kasety zewnętrznej i przytwierdzeniu jej na słupku ogrodzenia lub ścianie budynku. Z kolei unifon w mieszkaniu może przyjąć postać podobną do telefonu komórkowego. Przede wszystkim łącząc się bezprzewodowo z panelem przy furtce, nie musi mieć wyznaczonego stałego miejsca.

Komunikowanie się przez niego może odbywać się z dowolnego pomieszczenia. Ponadto, wiele egzemplarzy posiada możliwość wyposażenia go w kartę SIM, przez co rzeczywiście w takim przypadku domofon bezprzewodowy przeobraża się w komórkę. W zależności od wybranego modelu, tego typu sprzęt może być wyposażony także w funkcję sterowania bramą. W tym celu wybrane egzemplarze należy rozbudować o odpowiednie podzespoły, ale dzięki temu, jednym przypisanym przyciskiem na unifonie użytkownik może otwierać wjazd na posesję. Absolutną innowacją, dostępną między innymi w ofercie producenta Lumi – https://www.lumi-domofony.pl/, w bezprzewodowym łączeniu się z domofonem jest urządzenie pozwalające na jego obsługę za pośrednictwem aplikacji w swoim smartfonie. Dzięki niej, użytkownik dostaje powiadomienie na swój telefon o stojącej osobie przy furtce, a nawet może z nią rozmawiać.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.