warszawa noca.

Dzielnica młodych: dla rodzin i singli. Dlaczego warto zamieszkać na Ursusie?

Spokojna okolica, dużo zieleni i świetna komunikacja z centrum miasta. Ursus to dzielnica idealna do mieszkania dla młodych rodzin i singli. Chcesz ją poznać, zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę? Zobacz nasz przewodnik.

Zielony i spokojny Ursus

Ursus jest najmniejszą dzielnicą Warszawy. To kameralna część stolicy, która kusi młodych poszukiwaczy swojego miejsca. W ciągu ostatnich lat Ursus zmienił się nie do poznania. Kiedyś był kojarzony z przemysłową częścią miasta, dziś doceniany jest przede wszystkim za spokój i bezpieczeństwo.

Warto wiedzieć, że dzisiejszy Ursus został włączony do Warszawy dopiero w 1977 roku jako część dzielnicy Ochota. Dużo wcześniej natomiast Czechowice, Skorosze, Szamot i Gołąbki były terenami wiejskimi. Nazwa dzielnicy jest bezpośrednio związana z fabryką Zakładów Mechanicznych „Ursus”. Od 1993 roku Ursus jest samodzielną dzielnicą stolicy, która obecnie dynamicznie się rozwija.

Mieszkania w Ursusie dla młodych

Dzielnica jest kojarzona głównie ze spokojem, bezpieczeństwem i bliskością natury, dlatego też mieszkania w Ursusie są chętnie wybierane przez osoby młode. Najczęściej nieruchomości kupują tu małżeństwa z małymi dziećmi oraz single.  Choć to warszawska dzielnica, to nadal w niektórych jej częściach możemy poczuć się jak za miastem.

Mieszkania w Ursusie to gratka dla miłośników aktywności i natury. Na terenie dzielnicy znajduje się wiele zielonych terenów. Można tu spacerować z psem czy biegać. Popularnością cieszą się m.in. EkoPark i Park Hassów.  W niedalekiej odległości znajdują się też Lasy Nadarzyńskie – można w kilka chwil wyrwać się za miasto.

Jak dobrze mieszka się w Ursusie?

Niewątpliwą zaletą mieszkania w Ursusie jest z jednej strony spokój, a z drugiej bliskość centrum Warszawy. Dzielnica ma też świetną infrastrukturę: place zabaw, przychodnie, szkoły, przedszkola, baseny, centrum handlowe, a także klimatyczne knajpki i dobre restauracje. Komunikacyjnym plusem jest szybka kolejka, dzięki której do centrum można dojechać w 20 minut. Podobny czas zajmie przejazd samochodem, nawet w godzinach szczytu przemieszczenie się do pracy nie powinno być utrudnione.

Ursus – mądra inwestycja

Ursus to dzielnica, która prężnie się rozwija. Ceny mieszkań są bardzo atrakcyjne w porównaniu np. do Ursynowa. Kto je wybiera? Przeważnie młodzi ludzie, ale także inwestorzy, którzy szukają możliwości ulokowania swoich oszczędności. Osoby, które posiadają mieszkania na wynajem w tej dzielnicy mogą liczyć na wysokie wartości stóp zwrotu.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.