Instalacja ogrzewania podłogowego frezowanego w domu

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba osób. Zapewnia ono wszystkim domownikom odpowiedni komfort termiczny i wiąże się z mniejszymi rachunkami za ogrzewanie. Niweluje dodatkowo konieczność montowania grzejników. Stosowane obecnie metody, takie jak frezowanie pod ogrzewanie podłogowe sprawiają, że montaż takiej instalacji w istniejącej już wylewce nie będzie stanowić żadnego problemu.

Z tekstu dowiesz się czemu warto wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane.

Coraz więcej zwolenników ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe frezowane jest efektywne, ponieważ charakteryzuje się oddawaniem ciepła dużą powierzchnią. Pomieszczenia, w których dokonano montażu takiego ogrzewania, równomiernie się nagrzewają przez całą powierzchnię podłogi, a to daje odczuwalnie większy komfort w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem, w przypadku którego od grzejników rozchodzi się ciepło.

Osoby przebywające w pokoju odczują miły komfort cieplny, dlatego że ogrzewanie podłogowe oddaje ciepło całą powierzchnią podłogi. Odnotujmy, że największa temperatura jest odczuwalna na stopach, a trochę niższa w okolicach głowy. Sekretem wspomnianej instalacji są rury ogrzewania podłogowego rozprowadzające ciepło w sposób równomierny i w odpowiedniej temperaturze.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie niskotemperaturowe to świetny sposób na uzyskiwanie dużego komfortu w naszym domu bez konieczności wykonywania kosztownego remontu lub demontażu istniejącej instalacji. Nie będziemy musieli podwyższać poziomu podłogi w pokojach, skuwać całej posadzki, ani nawet robić nowej wylewki. Wspomniane rozwiązanie sprawia, że ciepła podłoga będzie możliwa już po kilku dniach, a umożliwia to bruzdowanie pod ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe frezowane w gotowej wylewce można założyć w dowolnym momencie. Frezowane małe rowki są wykonywane w posadzce w całym pomieszczeniu. Mają one głębokość około dwóch centymetrów, co pozwala tworzyć system gotowy do ułożenia rur. Rury umieszcza się w przygotowanych rowkach, a potem scala w jedną i spójną instalację. Metoda frezowanie pod ogrzewanie podłogowe sprawia, że nie trzeba robić nowej wylewki; nie są przeprowadzane żadne prace na mokro, dzięki czemu nie trzeba czekać aż wyschną podłogi. Opisywana metoda to oszczędność czasu i pieniędzy.

Kolejny plus to fakt, że podłogowe ogrzewanie frezowane możemy stosować praktycznie we wszystkich nieruchomościach – komercyjnych i prywatnych. Położenie instalacji wymaga odpowiedniej szerokości kanałów, które są wykonywane przy użyciu specjalistycznej maszyny do frezowania.

Montaż ogrzewania podłogowego dla wielu osób jest uzależniony od materiału wykończeniowego na podłogę. W tym przypadku używa się panele podłogowe, płytki, a nawet posadzki z żywicy epoksydowej i litego drewna. Zawsze jednak warto zwrócić uwagę, czy wybierany przez nas materiał nadaje się na podłogę z zamontowaną instalacją grzewczą. Warto również wspomnieć, że ogrzewanie podłogowe będzie dobrze współpracować z ogrzewaniem miejskim, gazowym i pompą ciepła.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.