Projektowanie i aranzacja łazienki w domu

Funkcjonalność czy moda – czym się kierować przy projektowaniu łazienki?

Projektowanie łazienki może być nie lada wyzwaniem. Takie wnętrze powinno być bowiem funkcjonalne, ale nie można zapominać także o walorach estetycznych. Jak prawidłowo zaplanować współczesną łazienkę?

Funkcjonalna łazienka w estetycznym wydaniu

Obecnie połączenie funkcjonalności z estetyką jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Na rynku istnieją bowiem ciekawe rozwiązania, pozwalające na zestawienie obu tych cech, nie tracąc ani na walorach użytkowych, ani na wyglądzie gotowej aranżacji.

W ostatnich latach w modzie jest kilka stylów. Z tego powodu każdy może wybrać odpowiedni do swoich potrzeb, kierując się własnymi preferencjami. Coraz więcej osób stawia na łazienki w stylu glamour, skandynawskim czy boho. Popularnym rozwiązaniem są, np. czarne czy złote baterie. W przypadku łazienek boho najczęściej pojawiają się dekoracje z naturalnych materiałów, takich jak wiklina czy słoma. Modne rozwiązania to także kolorowe płytki pokryte różnorodnymi wzorami, połączone z białymi kafelkami.

Rozwiązania przydatne w aranżowaniu łazienki

Na rynku znaleźć można wiele funkcjonalnych rozwiązań do łazienek zgodnych z aktualnymi trendami. Wśród nich warto wyróżnić takie propozycje, jak:

  • kabiny prysznicowe z powłoką ułatwiającą czyszczenie,
  • podwieszane meble pozwalające na łatwe odkurzanie,
  • zestawy prysznicowe łączące w sobie kilka funkcji,
  • oświetlenie LED montowane w meblach,
  • parawany nawannowe pozwalające na branie kąpieli i prysznica jednocześnie.

Takie produkty są nie tylko niezwykle funkcjonalne, lecz także estetyczne. Obecnie stawia się bowiem na połączenie tych dwóch cech. Modne łazienki mają to do siebie, że powinny być ergonomiczne, a zarazem stylowe. Jeśli nie umiesz samodzielnie wyposażyć takiego pomieszczenia w ten sposób, dobrym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z usług profesjonalnych projektantów. Orientują się oni w aktualnych trendach i umieją wyposażyć łazienkę funkcjonalnie, a zarazem estetycznie.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.