Wolostojący garaż blaszany w ogrodzie

Garaż blaszany wady zalety

Garaż to zgodnie z definicją obiekt budowlany przeznaczony do przechowywania pojazdów mechanicznych. Samochody przechowywane w garażach są mniej narażone na ataki wandali oraz złodziei, a także działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W ostatnim czasie coraz chętniej stawiane są garaże blaszane. Warto więc przyjrzeć się bliżej tego rodzaju konstrukcjom, by zrozumieć, w czym tkwi sekret ich popularności.

Garaż to zgodnie z definicją obiekt budowlany przeznaczony do przechowywania pojazdów mechanicznych. Samochody przechowywane w garażach są mniej narażone na ataki wandali oraz złodziei, a także działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W ostatnim czasie coraz chętniej stawiane są blaszane garaże. Warto więc przyjrzeć się bliżej tego rodzaju konstrukcjom, by zrozumieć, w czym tkwi sekret ich popularności.

Walory garaży wykonanych z blachy

Jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę podczas stawiania garażu jest cena. Biorąc pod uwagę koszty budowy, należy podkreślić, że konstrukcje metalowe są zdecydowanie tańsze od murowanych. Warto jednak pamiętać, że cena końcowa produktów wykonanych z blachy w dużym stopniu uzależniona będzie od jakości zastosowanego materiału. Produkty wytworzone z grubszego i ocynkowanego materiału są droższe, jednak są trwalsze i bardziej odporne na korozję. Istotną zaletą garaży blaszanych jest ich mobilność oraz łatwość montażu. Postawienie tego rodzaju obiektu nie wymaga tworzenia fundamentów, co pozwala na umiejscowienie go w dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji. Niewielki ciężar całej konstrukcji sprawia, że jej montaż nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga dużo wysiłku. Klienci korzystający z garaży blaszanych cenią je również za estetykę. W sprzedaży dostępne są produkty malowane proszkowo na dowolny kolor. Nowością są nowoczesne produkty drewnopodobne, które swym wyglądem przypominają drewniane konstrukcje.

Słabości blaszanych konstrukcji

Pomimo wielu zalet garaże blaszane mają również kilka słabości. Jedną z najważniejszych jest ograniczona odporność na działanie skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak gwałtowne burze czy też nawałnice, którym towarzyszą huraganowe wiatry. W związku z tym, że metal wykazuje słabe właściwości termoizolacyjne, użytkownicy blaszanych garaży muszą liczyć się z tym, że zimą będzie w nich panować temperatura tylko nieznacznie wyższa od tej występującej na zewnątrz. Z kolei latem, podczas upalnych dni, we wnętrzu garażu będzie nawet o 10 stopni Celsjusza więcej niż na zewnątrz. Dotyczy to szczególnie obiektów pomalowanych na ciemne kolory. Osoby, które planują spędzać w blaszanym garażu sporo czasu, muszą także liczyć się z nieznośnym hałasem panującym w jego wnętrzu w czasie opadów deszczu. Najprostszym sposobem na pozbycie się wymienionych niedogodności jest wykonanie termoizolacji wewnętrznej przy pomocy styropianu bądź wełny mineralnej. Należy jednak pamiętać o tym, że wykonanie termoizolacji skutkuje gromadzeniem się wilgoci wewnątrz garażu, dlatego niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej wentylacji. Wykonanie wszystkich wymienionych czynności może z kolei znacząco podnieść całkowite koszty postawienia garażu. Decydując się na budowę konstrukcji blaszanej, trzeba również mieć świadomość tego, że nie stanowi ona dobrego zabezpieczenia przed kradzieżą. Rozcięcie blachy i wyniesienie wartościowych przedmiotów jest stosunkowo łatwe i szybkie. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzają się konstrukcje murowane.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.