Instalacja gazu w domu firmy Amerigas

Gaz płynny czy ziemny – który lepszy do ogrzania domu?

Artykuł sponsorowany.

Ogrzewanie gazem to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Znajduje zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale m.in. w turystyce i gastronomii. Decydując się na nie, trzeba wybrać pomiędzy gazem ziemnym a płynnym.

Gaz to paliwo mające wiele zalet. W pierwszej kolejności wskazuje się na ekologiczne aspekty. Gaz jest czysty i spala się praktycznie w 100 proc., nie wydzielając przy tym substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska. Jest także bardzo wydajny, np. zbiornik z gazem od takich dostawców jak np. Amerigas wystarczy napełnić 2 razy w roku.

Gaz ziemny i gaz płynny – o tym trzeba wiedzieć

Ogrzewanie gazem ziemnym ma ten plus, że jest bardzo atrakcyjne pod względem cenowym. Nie jest jednak dostępne dla wszystkich chętnych z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury na niektórych obszarach. W takiej sytuacji oznacza to, że przyłączenie gospodarstwa domowego do sieci jest w praktyce bardzo trudne. Trzeba bowiem wykonać całą instalację, co jest kosztownym i czasochłonnym procesem. Z gazem płynnym w zbiornikach nie ma takich problemów – odznacza się on znacznie większą dostępnością. Zbiornik można bowiem zamontować niezależnie od funkcjonowania wspomnianej infrastruktury. Co ważne, nie zawsze potrzebne jest pozwolenie na budowę – nie trzeba się o nie starać przy zbiornikach o pojemności nieprzekraczającej 7 m3. Bardzo rzadko się zdarza, aby na potrzeby gospodarstwa domowego stosowano większe zbiorniki.

Gaz ziemny czy płynny – co lepsze?

Na postawione powyżej pytanie  nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybór rodzaju ogrzewania gazowego podyktowany jest bowiem indywidualnymi przesłankami. Faktem jednak jest, że sporo osób wybiera gaz w zbiornikach dostarczany m.in. przez Amerigas. Opinie użytkowników zachęcają do skorzystania z tego rozwiązania. Wygoda, prosty montaż, niezbyt wysoki koszt – to zdecydowanie największe zalety tego rozwiązania. Dostępne są zbiorniki naziemne i podziemne o różnej pojemności, wiec w ofercie dostawców można znaleźć najlepszą dla siebie opcję.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.