Żelazko z generatorem pary stoi na desce do prasowania

Generator pary – sprawdź, jak wybrać ten najlepszy!

Mimo że większość z nas wciąż najchętniej sięga po żelazka parowe, generatory pary cieszą się coraz większym powodzeniem. Dlaczego warto zdecydować się na ten sprzęt? Jaki generator pary wybrać i co wziąć pod uwagę, decydując się na takie urządzenie? Podpowiadamy!

Wszyscy miewamy takie dni, w których stos rzeczy do prasowania – mimo niemal nadludzkiego wysiłku wkładanego w tę czynność – zdaje się nie maleć. Właśnie w takich momentach szczególnie przydaje się w domu generator pary. Dlaczego jeszcze warto wyposażyć się w taki sprzęt i czym on się różni od standardowego żelazka parowego? Sprawdź!

Generator pary a żelazko – na czym polega różnica?

Żelazko z generatorem pary to nie to samo co żelazko parowe, chociaż oba urządzenia mają podobne funkcje. Pierwsze z nich, w przeciwieństwie do tradycyjnego żelazka, wytwarza parę z wody umieszczonej w osobnym zbiorniku. Taka budowa urządzenia ma wpływ na to, że stopa prasująca generatora pary jest o wiele lżejsza i łatwiej nią operować. Duży zapas wody zgromadzonej w zbiorniku sprawia natomiast, że wystarcza jej na dłużej i nie musisz co chwila uzupełniać pojemnika.

Prasowanie dobrym żelazkiem z generatorem pary wymaga więc o wiele mniej wysiłku: duży strumień pary wypuszczany pod ciśnieniem sprawia, że nie trzeba mocno dociskać żelazka, żeby skutecznie wyprasować materiał. Posiadanie w domu generatora pary ma także inne zalety: aby na szybko wyprasować sukienkę czy koszulę do pracy, nie musisz już rozstawiać deski do prasowania. Dzięki temu urządzeniu możesz bowiem prasować także tkaniny wiszące na wieszaku, a nawet – na karniszu, jeśli zauważysz, że Twoje firanki czy zasłony wymagają wygładzenia.

Żelazko z generatorem pary nadaje się nie tylko do prasowania, ale też odświeżania ubrań i dezynfekcji zabawek. Gorąca para z łatwością poradzi sobie z przykrym zapachem kurtek czy płaszczy, np. poddanych wpływowi dymu papierosowego, a także usunie bakterie i roztocza kurzu domowego z rzeczy, które trudno uprać w pralce.

Zakup żelazka z generatorem pary – na co zwrócić uwagę?

Jeśli już wiesz, że generator pary to sprzęt dla Ciebie, czas zastanowić się nad tym, jaki generator pary będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie. Sprawdźmy:

  • Decydując się na generator pary, zwróć uwagę na to, ile pary wytwarza urządzenie. Im jest jej więcej, tym skuteczniejsza i szybsza będzie Twoja praca. Pamiętaj jednak, że duża ilość pary może skraplać się na ubraniu czy na desce, co może utrudniać prasowanie. Tego zjawiska można jednak uniknąć, wybierając sprzęt z systemem zapobiegającym kapaniu. Generatory pary wyposażone w tę funkcję znajdziesz m.in. w ofercie marki Zelmer.
  • Kolejną kwestią, której warto się przyjrzeć przed zakupem urządzenia, jest wytwarzane przez nie ciśnienie, pod którym wyrzuca parę. Im jest ono wyższe, tym łatwiej będzie Ci wygładzić nawet bardzo oporną tkaninę.
  • Innym istotnym parametrem jest moc – to ona decyduje o tym, jak szybko nagrzewa się żelazko. Przeciętnie te urządzenia mają moc 2400 W.
  • Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru generatora, jest wielkość zbiornika na wodę. Pamiętaj, że im większy zbiornik, tym więcej ubrań wyprasujesz bez konieczności uzupełniania zapasu wody.

Wybór generatora pary nie jest najprostszą sprawą, ale wierzymy, że dzięki naszym podpowiedziom uda Ci się go dokonać. Sprawdź modele generatorów marki Zelmer i wybierz spośród nich urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.