Duzy dom ogrzewany podczerwienią

Ile zapłacisz za ogrzewanie podczerwienią domu o powierzchni 100 m2?

Artykuł sponsorowany.

Wiesz, że ogrzewanie na podczerwień jest zdrowe i ekologiczne, ale przekonać mogą Cię tylko konkretne porównania cen instalacji i kosztów użytkowania? Sprawdź w kalkulatorze kosztów ogrzewania domu, ile kosztuje montaż folii grzewczych i jakie są miesięczne opłaty eksploatacyjne!

Oblicz w kalkulatorze kosztów ogrzewania domu, ile zapłacisz na początek

Obliczenie w kalkulatorze kosztów ogrzewania domu wysokości miesięcznych opłat to tylko część całościowych kosztów. Równie ważne są wydatki, z jakimi musisz liczyć się na początku. W przypadku innych systemów ceny urządzeń i materiałów bywają zaporowe – za piec czy pompę ciepła trzeba niekiedy zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Taka kwota, nawet rozłożona na kilkanaście lat użytkowania, znacznie podnosi ogólny koszt ogrzewania.

Jak to wygląda w przypadku ogrzewania za pomocą folii na podczerwień? Kalkulator kosztów ogrzewania domu na stronie Heat Decor pokazuje, że w przypadku domu o powierzchni 100 m2 będzie to około 7 150 zł. Nawet gdy doliczy się do tego koszt montażu, kwota będzie znacznie niższa niż w przypadku konkurencyjnych systemów ogrzewania.

Jakie są średnie miesięczne koszty ogrzewania i od czego zależą?

Folie grzewcze na podczerwień są zasilane energią elektryczną. Ich zaletą jest to, że rachunki za prąd to jedyne koszty eksploatacyjne, z jakimi musisz się liczyć. W przypadku ogrzewania na podczerwień nie są potrzebne przeglądy techniczne. System przez wiele lat nie wymaga serwisowania ani napraw. W praktyce jest bezobsługowym ogrzewaniem na całe życie.

Z kalkulatora kosztów ogrzewania domu dowiesz się, że przy aktualnych cenach energii elektrycznej (ok. 40 groszy za 1 kWh) w przypadku 100-metrowego domu zapłacisz około 50 zł za miesiąc.

Kalkulator kosztów ogrzewania domu na stronie Heat Decor pokazuje, jaki wpływ na zużycie prądu ma klasa energetyczna budynku. Im lepiej ocieplone są ściany, im szczelniejsze są okna, tym mniej energii potrzeba do ogrzanie pomieszczeń. Ogrzewanie na podczerwień najlepiej sprawdza się w nowych lub wyremontowanych budynkach – jeśli mieszkasz w starszym budownictwie, przed zmianą systemu grzewczego warto rozważyć dołożenie termoizolacji i wymianę stolarki okiennej na nowocześniejszą.

Czy możesz płacić mniej? Sposoby na obniżenie kosztów ogrzewania za pomocą podczerwieni

Koszty ogrzewania obniżysz nie tylko poprzez remont. Warto wykorzystać także panele fotowoltaiczne. Uniezależnisz się w ten sposób od rosnących cen prądu, a jednocześnie stworzysz samowystarczalny system – prąd z paneli będzie zasilał folie grzewcze. Jaka powinna być moc instalacji dla domu o powierzchni 100 m2? Tego również dowiesz się w kalkulatorze kosztów ogrzewania domu Heat Decor. Co więcej, od 2022 roku w Polsce objęte dofinansowaniem z programu “Mój Prąd” zostaną magazyny energii. Ich zastosowanie wnosi niezależność energetyczną na całkiem nowy poziom.

Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za ogrzewanie swojego domu podczerwienią? Sprawdź szczegóły na stronie Heat Decor!

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.