Mężczyzna instaluje na dachu budynku fotowoltaike

Instalacje fotowoltaiczne czym są?

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na rosnące rachunki za prąd i chęć oszczędzania. To również system ekologiczny, idealny do domu pasywnego. W Polsce, firmy oferujące instalacje fotowoltaiczne mogą liczyć na coraz większą ilość pracy. Nie brakuje chętnych, którzy chcą uniezależnić się od sieci elektroenergetycznej i samodzielnie produkować prąd w najczystszej postaci. Takie właśnie możliwości dają panele fotowoltaiczne. Poznaj wszystkie ich zalety.

Zacznijmy od początku – czym są panele fotowoltaiczne?

Ekologiczna energia, czyli fotowoltaika to działania polegające na zmianie światła słonecznego w prąd. Jest to możliwe z pomocą specjalnych modułów, które nazywane są panelami fotowoltaicznymi. Montuje się je na stabilnym podłożu, najczęściej na dachu. Moduły powstają w technologii umożliwiającej produkcję ekologicznego prądu.

Zaleta 1: niezależność od sieci elektroenergetycznej

Instalacja fotowoltaiczna, jak żadna inna, może sprawić, że Twoje rachunki za prąd zostaną w znacznym stopniu zredukowane. W związku z tym, że energię elektryczną produkujesz samodzielnie, nie muszą interesować Cię rosnące ceny za prąd. W Polsce z roku na rok są one coraz wyższe, a na 2022 rok planowane są największe w historii podwyżki, dlatego Stilo Energy, firma zajmująca się dystrybucją oraz montażem instalacji fotowoltaicznych, ma obecnie wiele zamówień. Każdy chce przygotować się jak najlepiej na trudne czasy, a inwestycja w instalację fotowoltaiczną wydaje się obecnie najrozsądniejszym wyjściem.

Zaleta 2: płacisz tylko za instalację fotowoltaicznąi o ceny prądu nie musisz się martwić

W związku z tym, że energia pochodząca ze słońca jest całkowicie darmowa, nie ponosisz żadnych kosztów w związku z jej pozyskaniem. Masz więc nieograniczony do niej dostęp. Wystarczy, że przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej zlecisz profesjonalnej firmie, a można będzie cieszyć się z pełnego wykorzystania instalacji fotowoltaicznej w swoim domu.

Zaleta 3: energię elektryczną pozyskujesz w ekologiczny sposób

Energii promieniowania słonecznego nie można odmówić wielu zalet, a jedną z nich jest brak szkodliwości dla środowiska. W końcu jest to energia odnawialna, w pełni naturalna. Tak samo działa instalacja fotowoltaiczna. Przy stałej produkcji energii elektrycznej, nie wydziela CO2, nie wytwarza szkodliwych dla ludzi substancji.

Zaleta 4: Fotowoltaika może zostać zainstalowana w Twoim domu po części z dofinansowania

Cena instalacji fotowoltaicznej nie jest najniższa, ale korzyści znacząco przewyższają koszty. Mamy również bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich chętnych. Część kosztów zakupu własnej instalacji fotowoltaicznej można sfinansować ze środków unijnych. Unia Europejska wspiera wszystkie inicjatywy proekologiczne, a montaż instalacji fotowoltaicznej jest jedną z nich. Tym samym ogniwa fotowoltaiczne kupisz taniej niż zakładałeś.

Zaleta 5: z czystej energii możesz korzystać przez lata

Każdy panel fotowoltaiczny, jaki kupujesz, ma do 25 lat gwarancji. To dlatego, że producenci są przekonani co do małej awaryjności systemu. Niezależnie, na jaki rozmiar instalacji zdecydujesz się, i czy w Twoim domu znajduje się również pompa ciepła, energia elektryczna pozyskiwana z pomocą paneli fotowoltaicznych, nie będzie stwarzała żadnych problemów dla użytkownika.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.