Systen VRF.

Jak działa system VRF i co wchodzi w skład jego instalacji?

Tradycyjne modele klimatyzacji odchodzą już do lamusa. Obecnie stosuje się znacznie bardziej nowoczesne rozwiązania, które gwarantują wysoką wydajność instalacji, jak również są oszczędne. Przykładem może być nowoczesny system VRF marki Panasonic, który niesie za sobą szereg korzyści i zapewnia idealne warunki do pracy i życia codziennego. System ten polega na ciągłej zmianie ilości czynnika chłodzącego, który krąży w układzie. Pozwala to na zapewnienie maksymalnego komfortu i najwyższej wydajności klimatyzacji. Producent zastosował dodatkowo sprężarki inwerterowe, dzięki którym możliwe jest regulowanie ilości wykorzystywanego czynnika.

Najlepsza wydajność nawet w ekstremalnych warunkach

System VRF cechuje się dużą mocą zarówno ogrzewania, jak i chłodzenia, również w przypadku skrajnie niskich oraz wysokich temperatur panujących na zewnątrz budynku. Jednostki są w stanie pracować ze 100% wydajnością nawet w przypadku temperatury otoczenia wynoszącej 43 stopnie. Umożliwiają optymalne chłodzenie i grzanie przy zakresie temperaturowym od -25 do +52 stopni Celsjusza. Płytka drukowana, która jest pokryta dla bezpieczeństwa silikonem, doskonale chroni urządzenie przed uszkodzeniem spowodowanym na przykład przez wodę lub kurz. Nowoczesne kompresory inwertorowe umożliwiają bardzo elastyczne działanie systemu klimatyzacji, co pozwala na dostosowanie jej działania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiednio zaprojektowany, zakrzywiony wylot powietrza umożliwia znacznie lepszą aerodynamikę, a powiększony wymiennik ciepła wpływa na lepsze jego przenoszenie.

Pozostałe inteligentne podzespoły zastosowane w systemach

Oferowane przez Panasonic systemy VRF umożliwiają odzyskiwanie oleju w trzech etapach. Nie wpływa to jednak na komfort i obniżenie kosztów energii elektrycznej. Zamontowany czujnik temperatury powietrza wylotowego i nowoczesny, zoptymalizowany wentylator sprawiają, że system VRF pozwala na zachowanie maksymalnego poziomu komfortu. Możliwość położenia aż do 1000 m rurociągu sprawia, że systemy te mogą być stosowane w dużych budynkach użyteczności publicznej i są bardzo chętnie wybierane, z uwagi na innowacyjność projektu. Sercem całego układu jest zawsze agregat, który korzysta z najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych, opracowanych przez Panasonic. Poszukując systemu VRF dla siebie, warto skorzystać z cennych porad i wskazówek zamieszczonych na Aircon.panasonic.eu. W ten sposób dowiesz się więcej o poszczególnych elementach układu i ich funkcjonalnościach. Taka inwestycja na pewno przyniesie same korzyści dla użytkowników budynku. Warto maksymalnie dopasować system do własnych wymagań, aby móc cieszyć się idealnym komfortem, jakiego nie zapewniały dotychczasowe klimatyzatory. System VRF to przyszłość, która jest dla nas osiągalna już teraz i naprawdę warto z niej skorzystać, ciesząc się optymalną temperaturą w każdej chwili.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.