Kobieta dokładnie myje okna w swoim domu

Jak myć okna, żeby nie było smug?

Artykuł partnera.

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Zwłaszcza zimą. A jednak istnieje kilka sposobów na to, by sprzątanie przebiegło szybko i bezboleśnie, a na oknach nie znalazła się żadna smuga.

Unikaj słońca i mrozu

Aby mieć pewność, że okna będą czyste, a na ich powierzchni nie znajdzie się żadna smuga, musisz wybrać idealny moment na ich mycie. Jaki? Najlepiej, by był to dzień ciepły, ale jednak nie upalny. Unikaj pełnego słońca i promieni, które padają bezpośrednio na szyby. Dlaczego? To sprawi, że woda bądź płyn do mycia okien szybko wyparuje, pozostawiając na szkle nieatrakcyjne smugi. Podobnie dzieje się zimą. Wtedy jednak woda zamarza i tworzy smugi. Idealna pogoda jest tu kluczowa.

Zacznij od starcia kurzu

Aby mieć pewność, że okna będą umyte doskonale, zacznij od przetarcia ich ręcznikiem papierowym czy ściereczką. Pozbywając się kurzu i pyłu oraz innych zabrudzeń, ułatwiasz sobie zadanie – dzięki temu brud nie będzie mazać się na szybie razem z płynem do mycia. Gdy wytrzesz okna na sucho, możesz przejść do czyszczenia na mokro. Tu bardzo przydatnym akcesorium będzie elektryczna myjka do okien, która zbierze całą wodę i równomiernie osuszy szkło, by uniknąć ryzyka powstania smug.

Nabłyszczacz i gliceryna

Jednym z domowych sposobów na czyszczenie okien i nabłyszczanie ich powierzchni, jest traktowanie ich…gliceryną. Tak, dokładnie. Ta substancja świetnie sprawdzi się jako filtr ochronny, który sprawi, że brud nie będzie tak łatwo osadzać się na szkle. Wystarczy dodać odrobinę gliceryny do wody, którą będziesz myć okna. Nabłyszczacz z kolei nie będzie chronić okien przed zabrudzeniami, jednak z całą pewnością sprawi, że będą one bardziej błyszczące. Dolej niewielką ilość środka do wody, którą myjesz okna i dalej rób swoje. Szyby będą wyglądać pięknie.

Czyste okna nie są tak trudne do osiągnięcia, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać kilka sztuczek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat akcesoriów do czyszczenia różnych powierzchni w Twoim domu, koniecznie zajrzyj na stronę Leifheitsklep.pl.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.