Wierzba japońska

Jak pielęgnować, rozmnażać i uprawiać wierzbę japońską

Chciałbyś aby w Twoim ogrodzie znalazła się wierzba japońska? Zapoznaj się zatem z informacjami o jej uprawie i pielęgnacji

Wierzba hakuro nishiki stała się popularna w Polsce ze względu na bardzo ciekawą barwę, a także dość okazały krzew, który może rzeczywiście dodać uroku w ogrodzie. Plusem jest także fakt, że wierzba japońska nie potrzebuje zbyt wymagającej i czasochłonnej opieki, aby wyglądać okazale i cieszyć oko. Wystarczy stosować się do kilku wskazówek, żeby zyskać krzew wyjątkowy, który od wiosny aż do lipca będzie doskonale się prezentował.

Wierzba hakuro nishiki, jak pielęgnować

Pielęgnacja hakuro nishiki nie jest zbyt trudna i wymagająca. Powinniśmy jednak wybrać dobre umiejscowienie rośliny w ogrodzie, bo krzew kocha słońce. Nie będzie tak okazały, jeśli zdecydujemy się umieścić roślinę w cieniu. Ponadto bardzo cierpi, kiedy nie jest wystarczająco nawodniona, więc musimy pamiętać, aby regularnie nawadniać roślinę, aby utrzymany był optymalny poziom wilgoci w glebie, a także nawozić ją dość często. Tym sposobem zyskamy pewność, że wierzba japońska osiągnie wysokość i średnicę 3 metrów, co jest niezwykle pożądane. Tak okazała bowiem roślina stanie się prawdziwą chlubą naszego ogrodu.

Jak rozmnożyć wierzbę japońską

Na rozmnażanie wierzby japońskiej decyduje się wiele osób, bo jest to zadanie bardzo łatwe. Wystarczy zaraz po kupnie wsadzić sadzonkę do wody i czekać na jej odpowiednie wykorzenienie. Dzięki temu z jednej sadzonki jesteśmy w stanie zrobić kilka po często 2 tygodniach. To właśnie łatwość w rozmnażaniu tej rośliny wiele osób przekonuje do kupna sadzonki.

 Co musimy pamiętać, jeśli chodzi o hakuro nishiki

Musimy wiedzieć, że wierzba hakuro nishiki może wyglądać bardzo okazale, jednak tylko wtedy, kiedy odpowiednio o nią zadbamy. Należy ją posadzić w dużej donicy, bo w mniejszej nie będzie rosła z taką łatwością. Krzew należy także regularnie nawadniać, a także starać się, aby dość często nawozić roślinę. Musimy być także przygotowani na to, że urośnie do dużych rozmiarów, więc należy zostawić jej wystarczająco dużo miejsca, aby była taka możliwość. Kierując się tymi wskazówkami, z całą pewnością zyskamy roślinę okazałą i rzeczywiście ozdabiającą ogród na pierwszy rzut oka. Jest to więc doskonały wybór dla każdej osoby, która posiada dużo wolnego i niezagospodarowanego miejsca w ogrodzie.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.