Niebieska kanapa w salonie

Kanapa, wersalka a może narożnik – co wybrać?

Odpowiednia aranżacja salonu powinna uwzględniać upodobania estetyczne domowników oraz komfort użytkowania poszczególnych komponentów danej przestrzeni. W przypadku salonu wiele osób zastanawia się nad wyborem mebli, które spełnią funkcję zarówno wypoczynkową jak mi relaksacyjną. Jaki element wyposażenia wybrać? Podpowiadamy!

Kanapa – dla ceniących przestrzeń

Przy wyborze mebli do salonu należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz zastosowany styl aranżacyjny. Kanapa charakteryzuje się budową szkieletową. Może ona również się rozkładać, dzięki zastosowaniu wysuwanego siedziska. Kanapa służy jako mebel do spania oraz element aranżacyjny o funkcji wypoczynkowo-rekreacyjnej. Dostępne na rynku modele mają zazwyczaj geometryczną formę. Kanapa stanowi idealne rozwiązanie w przypadku niewielkiego mieszkania, bez oddzielnego pokoju na sypialnię. Mebel ten pozwoli przenocować gości. Decydując się na kanapę, nie trzeba martwić się koniecznością jej usytuowania w kącie pomieszczenia. Można ją bowiem ustawić w dowolnym miejscu salonu, dobierając do niej pufy lub fotele.

Wersalka – dla tych, co cenią funkcjonalność

Mebel ten jest podobny do kanapy. Składa się on z ramy na pościel oraz dwóch tapicerowanych opraw, rozkładających się na płasko. Wersalki nie posiadają natomiast bocznych podłokietników. Meble te były niezwykle popularne w okresie PRL-u. Wersalki, podobnie jak kanapy, stanowią idealne rozwiązanie w przypadku małych mieszkań. Najbardziej popularne są meble dwuosobowe. Zdarzają się również szersze modele. W przypadku zakupu wersalki z bokami, należy zachować dużą ostrożność. Takie dodatki mogą bowiem utrudniać spokojny sen wysokim osobom. Decydując się na wybór wersalki, należy ponadto zwrócić uwagę na wszelkie zagłębienia oraz połączenia. Ich nadmierna liczba może bowiem obniżać komfort użytkowania mebla. Warto również uwzględnić materiał, z którego wykonano obicie. Nie powinien on bowiem być trudny w czyszczeniu. Duże znaczenie ma także mechanizm rozkładania wersalki. Nie należy decydować się na zakup skrzypiącego lub zacinającego się mebla.

Narożnik – wygoda w każdym centymetrze

Odmiana ta składa się z dwóch części połączonych pod kątem prostym stopni. Narożnik może być samodzielnym meblem lub układem z dodatkową, klasyczną kanapą. Mebel ten warto wybrać w przypadku dużego salonu. Narożnik może bowiem przytłoczyć aranżację kameralnego pomieszczenia. W przypadku wyboru takiej kanapy dobrze jest zrezygnować z zakupu foteli. Narożnik ze względu na swoją budowę daje natomiast możliwość wydzielenia strefy relaksacyjnej w obrębie pomieszczenia. To świetna opcja w przypadku salonu połączonego z jadalnią.

Zastanawiając się nad wyborem kanapy, wersalki lub narożnika należy wziąć pod uwagę charakterystykę przestrzeni. Dobrej jakości meble o funkcji relaksacyjnej i wypoczynkowej dostępne są na stronie internetowej https://mebel4u.pl/salon.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.