Lampy przemysłowe na hali

Lampy przemysłowe – gdzie kupić i jakie wybrać

Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotne nie tylko w domach, ale i w biurach oraz na wszelkich terenach przemysłowych. Biorąc pod uwagę fakt, że osoby pracujące na dużych halach, czy w biurach, wiele godzin spędzają przed monitorami komputerów oraz patrząc na komponenty uszkadzające wzrok, niezwykle ważny jest dobór odpowiednich lamp przemysłowych. Właśnie z tego względu istnieją ściśle określone normy, które dotyczą oświetlenia halowego czy biurowego.

Najczęściej w takich miejscach montowane jest oświetlenie przemysłowe wewnętrzne LED. Są to bowiem profesjonalne lampy, które doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność i skuteczność oświetlenia, a także niezawodność stosowanych rozwiązań oraz ład. W przestrzeniach zamkniętych zapewnienie odpowiedniego oświetlenia to niezwykle ważna kwestia.

Jakie wybrać lampy przemysłowe? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając dopasowane do pomieszczenia, w którym znajduje się nasza działalność, odpowiednie oświetlenie przemysłowe, zwróćmy uwagę na elementy takie jak:

  • żywotność, czyli szacowany czas pracy przy zachowaniu optymalnego poziomu świecenia lamp,
  • skuteczność światła, która wskazuje, jak jasny i mocny może być pojedynczy strumień światła wygenerowany przy użyciu 1 wata energii,
  • barwę światła, która określana jest jako ciepła, zimna lub neutralna; najlepiej dostosować ją w zależności od miejsca przeznaczenia,
  • CRI, czyli współczynnik oddawania barw określający jaki wpływ na odwzorowanie kolorów ma generowane przez lampę światło,
  • czas rozruchu, czyli to, po jakim czasie lampa da z siebie 100% mocy świecenia.

Jakie wybrać oprawy przemysłowe do oświetlenia LED?

Decydując się na zakup przemysłowego oświetlenia LED, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, aby ich cena oraz producent były odpowiednie. Kiedy mamy już pewność, że warunki te są już spełnione, wówczas istnieje możliwość do przejścia do kolejnego kroku, czyli wyboru odpowiedniej oprawy. W zamkniętych pomieszczeniach, które mają szczególnie duże powierzchnie, np. magazyny czy hale produkcyjne, najlepszym wyborem są oprawy LED wykonane z aluminium. Jeżeli zależy nam na nieco większej estetyce, możemy także wybrać osłonę zrobioną ze szkła hartowanego. Na rynku znajdziemy także wiele innych opraw, np. wyposażone w układ soczewkowy z PC, o stopniu ochrony IP65. Taki system jest maksymalnie funkcjonalny i żadne warunki nie są mu straszne.

Wybierając odpowiednie oprawy, zwróćmy także uwagę na gwarancję producenta. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w przypadku dużych inwestycji. Dokument ten zapewni nam bowiem nieco więcej spokoju oraz brak obaw, że w razie awarii sprzętu, zostaniemy z tym problemem sami.

Jakie lampy przemysłowe kupić do biura?

Lampy LED zastosujemy także w biurach. Zużywają one bowiem znacznie mniej energii niż normalne lampy, a co za tym idzie — generują mniejsze koszty. Warto wiedzieć, że kupując lampy w celach przemysłowych, możemy skorzystać z pomocy w sfinansowaniu takiego przedsięwzięcia — nie tylko do biur, ale także do większych powierzchni przemysłowych. Możemy np. skorzystać z kredytu czy różnych form leasingów. Aby wybrać odpowiednie lampy dostosowane do naszych potrzeb, warto sprawdzić ranking lamp przemysłowych.

Najpopularniejsze formy finansowania modernizacji oświetlenia do biur są jednak Białe Certyfikaty, a także forma współpracy ESCO. Pierwszy z nich to europejski dokument, dzięki któremu firma może uzyskać fundusze na zakup energooszczędnych lamp. Pozyskiwane są one na podstawie deklaracji potwierdzającej, iż w danej firmie zostanie przeprowadzona modernizacja, której celem będzie zwiększenie efektywności pracy. ESCO to z kolei formuła dodatkowo obejmująca umowę, która gwarantuje utrzymanie oraz osiągnięcie efektu oszczędzania energii.

Gdzie kupić lampy przemysłowe? 

Lampy przemysłowe możemy kupić w hurtowniach stacjonarnych znajdujących się najczęściej w dużych miastach, a także licznych hurtowniach internetowych.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.