Zamontowane markizy na balkonach

Markizy czy pergole – co wybrać na balkon?

Wiosna zdaje się być odpowiednim okresem na przygotowanie twojego balkonu do sezonu letniego. By słońce i wysokie temperatury cię nie zaskoczyły, odpowiednio wcześnie zacznij się rozglądać na jego zadaszeniem. Producenci przesłon okiennych i tarasowych mają w ofercie bardzo atrakcyjne propozycje, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania i przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym użytkownikom. Podpowiadamy, jakie osłony balkonowe są dostępne na rynku, które najbardziej sprawdzą się na twoim balkonie.

Markizy balkonowe – ponadczasowe rozwiązanie na balkon

Markizy jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla ogródków restauracyjnych lub lokali użytkowych, które bardzo często na tkaninie umieszczały szyld reklamujący swoje usługi. Obecnie już nikogo chyba nie dziwi markiza pełniąca funkcję zadaszenia balkonu przynależącego do mieszkania w budynku wielorodzinnym. Coraz częściej staje się elementem fasady budynku. I nic dziwnego, bowiem to wyjątkowo trwałe i pewne rozwiązanie, dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów oraz innowacyjnej technologii impregnacji tkanin, zapobiegającej jej nasiąkaniu wilgocią, a w rezultacie jej zniszczeniu.

Nowa technologia produkcji tkanin markizowych pozwala również uchronić je przed blaknięciem pod wpływem promieni słonecznych. Warstwa impregnacyjna tworzy swego rodzaju parasol ochronny, gwarantujący długą żywotność tkaniny. Dodatkowo, bogaty wybór kolorów i wzorów tkanin pozwala na dopasowanie ich do elewacji budynku.

Czy markizy balkonowe to dobre rozwiązanie dla ciebie?

Markizy są doskonałym rozwiązaniem na zadaszenie balkonów lub tarasów o mniejszej powierzchni. Dzięki temu, że zajmują niewiele miejsca i łatwo się składają, świetnie sprawdzają się na nawet najmniejszych balkonach, będąc jednocześnie ich ozdobą. Niestety, na powierzchniach bardzo mocno nasłonecznionych, mogą być jednak niewystarczające, ponieważ chronią przed słońcem przede wszystkich z jednej strony, z góry.

Pergole tarasowe – powiew nowoczesności

Pergole to niezawodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. To doskonała bariera przed słońcem, deszczem oraz wiatrem. Najlepiej wyglądają na nowoczesnych tarasach, przede wszystkich na dużych powierzchniach ze względu na swoją rozbudowaną konstrukcję, jednak całkiem nieźle odnajdują się też na mniejszych powierzchniach. Pergole charakteryzują się pełną automatyką systemem osłon, co znacznie ułatwia ich sterowanie i podwyższa komfort użytkowania. Dodatkowe udogodnienia, takie jak oświetlenie ledowe, czy promienniki cieplne, tylko dopełniają całą listę zalet tego produktu. Oprócz tego, wyposażone są one w system rynien, umieszczony w słupach nośnych, których główne zadanie sprowadza się do odprowadzania wody z powierzchni osłon.

Czy pergole tarasowe sprawdzą się na twoim balkonie?

Pergole to powiew nowoczesności i zwieńczenie myśli technologicznej. To rozwiązanie jest polecane dla osób ceniących wielofunkcyjne rozwiązania. Zapewniają niczym nie zmącony wypoczynek na przydomowym balkonie lub tarasie, dodatkowo są wspaniałą ozdobą budynku. Produkt ten jest zdecydowanie zarezerwowany dla większych powierzchni tarasowych i balkonowych, na mniejszych będzie niestety zbyt przytłaczający ze względu na wspomnianą wcześniej masywną konstrukcję.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.