drewniony domek letniskowy z ogrodem

Mój jest ten kawałek… zieleni!

Doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że wyjazdy wakacyjne czy weekendowe mogą jeszcze długo stać pod znakiem zapytania. Problem ten nie dotyczy na szczęście posiadaczy działek za miastem, którzy mają swoje własne kwatery, w których mogą spędzić wolny czas. To dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż pensjonaty czy hotele. Czy warto dzisiaj inwestować w działki?

Działka na wagę złota

Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie tereny zielone, gdzie można bez skrępowania i obecności osób trzecich spokojnie spędzić wolny czas. Działki, zarówno te miejskie ogródkowe, jak i znajdujące się na peryferiach to gorący towar. Wielu z nas zmęczonych wielomiesięcznym zamknięciem i niesprzyjającymi warunkami chętnie wyjechałoby gdzieś i odetchnęło świeżym powietrzem.

Taką możliwość daje właśnie kawałek własnej ziemi. Dobrze jest również zapewnić sobie tam możliwość noclegu. Z pomocą przychodzą domki letniskowe. Współczesne rozwiązania tego typu są budowane modułowo i są bardzo łatwe w montażu, a co ważniejsze, nie wymagają fundamentów. Nie jest to bez znaczenia zwłaszcza na terenach zielonych w pobliżu wody – jeziora czy morza. Bardzo często jest tam bowiem zakaz stawiania fundamentów. Jakie jeszcze zalety mają modułowe domki letniskowe?

Zalety domku letniskowego

Domek letniskowy to inwestycja, która zwraca się w bardzo niedługim czasie. Wystarczy bowiem policzyć sobie, ile oszczędza się na tygodniowym wyjeździe do komercyjnej kwatery. W przypadku posiadania własnych czterech kątów nie ponosi się tych kosztów, ponieważ zwyczajnie jest się u siebie. Utrzymanie takiego domku letniskowego to nieporównywalnie niższe koszty od utrzymania murowanego, całorocznego domu. Jest to oczywiście rozwiązanie sezonowe, jednak większości z nas chodzi właśnie o to, by mieć gdzie spędzić letnie miesiące. Warto również wspomnieć o tym, że domki letniskowe są dzisiaj na tyle dobrze skonstruowane, że nie wymagają specjalistycznej konserwacji i odporne są nawet na trudniejsze warunki atmosferyczne.

Powrót do dzieciństwa

Ileż to razy wyjeżdżaliśmy z rodzicami pod namiot czy właśnie do domku letniskowego do lasu, nad jezioro czy nad morze? Warto przypomnieć sobie te sielskie czasy, a przy okazji sensownie zainwestować w swój własny kawałek zieleni. Nie każdego z nas stać na to, by wybudować sobie okazałą willę za miastem, jednak niewątpliwą zaletą domków letniskowych jest to, że są one dużo łatwiej dostępne – niemal na każdą kieszeń!

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.