szafa w sypialni

O czym pamiętać wybierając szafę do sypialni?

Znalezienie prawidłowej równowagi stylu i funkcjonalność między Twoją szafą i resztą Twojej sypialni może nie być takie proste. Jak wybrać szafę i nie żałować? Poniżej znajdziesz trzy ważne elementy, które musisz uwzględnić kierują się swoim wyborem.

Określenie właściwego rozmiaru

Szafa powinna być wystarczająco duża, ale jednocześnie nie powinna dominować nad pomieszczeniem. Zaleca objętość jednego metra sześciennego na osobę. Odpowiadałoby to szafie o szerokości 100 cm, głębokości 54 cm i wysokości 200 cm.

Ponieważ większość ludzi posiada znacznie więcej ubrań niż im się wydaje, warto zastanowić się, czy 1,5 metra sześciennego nie sprawdzi się dla Ciebie lepiej. Jeśli Twoje koszule, bluzki i garnitury wiszą sprasowane i łatwo jest o pogniecenie lub przeoczenie ubrań, zdecydowanie postaw na większą objętość.

Możesz na różny sposób dopasować wymiary do pożądanego modelu, ale pamiętaj, że nigdy nie wykorzystasz idealnie 100% przestrzeni wnętrza – choćby dlatego, że będziesz potrzebował miejsca na wyjmowanie i wkładanie rzeczy. Jeśli posiadasz dużo akcesoriów postaw na szafę z dużą ilością szuflad.

Lokując swoją szafę w sypialni, upewnij się że jest tam jest tam wystarczająco dużo przestrzeni, szczególnie między szafą a Twoim łóżkiem. Drzwi przesuwne w elegancki sposób pomagają w zyskaniu na przestronności, gdy przestrzeń jest ograniczona.

Właściwy dobór kolorów i materiałów

Aby mieć pewność, że Twoja nowa szafa wzbogaci pomieszczenie, przy dokonywaniu wyboru skup się na kolorze i materiałach. To jaką wybrać szafę, zależy w dużej mierze od Twoich preferencji.

  • Jasne fronty wyglądają prosto, a jednocześnie są ponadczasowo eleganckie. Dają one poczucie przestronności w pomieszczeniu i zajmują miejsce w tyle za innymi meblami. Na szczególne uznanie zasługuje tu biel. Wyrazisty i czysty kolory można łączyć z dowolnie wybraną barwą i innymi kolorowymi meblami.
  • Ciemne fronty pochłaniają dużo światła, co wielu uważa za przyjemny aspekt w wystroju sypialni. Małe pomieszczenia jednak szybko wydają się ściśnięte przez ciemne szafy. Możesz złagodzić ten efekt, łącząc je z lustrami.

Jeśli chcemy optycznie poszerzyć pomieszczenie, lustrzane fronty szafy są dobrym wyborem, a także niezastąpionym pomocnikiem w codziennym dobieraniu garderoby.

Ustaw właściwą konfiguracje

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas montażu, należy wcześniej ustalić dokładne wymiary. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy szafa ma być zamontowana we wnęce lub na zboczu sypialni. Pamiętaj, że niektóre wnęki stają się węższe od tyłu, dlatego należy ustalić dokładne wymiary na wszystkich trzech ścianach wnęki. O wymiarze korpusu decyduje wtedy najmniejsza wartość.

Idealne dopasowanie jest szczególnie ważne w przypadku pochyłych sufitów. Do dokładnego pomiaru służą odpowiednie szablony dostępne w sklepach specjalistycznych.

Kupując szafyszukaj również modeli, które można łatwo rozbudować. Ponieważ, gdy tylko rodzina się powiększy, szafę można połączyć z pasującymi nowymi elementami lub szafą narożną. Nawet przy zmianie miejsca zamieszkania musisz być pewien, że wybrana przez Ciebie szafa nadal będzie spełniać Twoje potrzeby.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.