obraz na ścianę

Obraz na ścianę – płyta MDF czy płótno?

Aranżacja domu, mieszkania oraz biura to czasochłonny proces. Idealne dopasowanie mebli to oczywiście podstawa, jednak ogromną rolę odgrywają również dekoracje. Ozdoby na ścianach są w stanie odmienić klimat wnętrza oraz ożywić pomieszczenie. W kontekście obrazów, warto postawić na oryginalność. Doskonałą opcją jest druk na MDF lub płótnie. W ten sposób możemy bardziej spersonalizować pokój i wprowadzić dodatki, które są dla nas ważne z różnych powodów. Jakie są zalety obu materiałów i kiedy warto zdecydować się na konkretny z nich?

Na czym polega druk na MDF?

MDF to materiał pochodzenia drzewnego, który obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Jest powszechnie używany w branży meblowej, z uwagi na swoją lekkość i elastyczność. Druk na MDF wykorzystuje metodę UV, która zapewnia fantastyczne efekty. Nadruki są nie tylko bardzo trwałe, ale również odporne na uszkodzenia i zarysowania. Co więcej, dekorację bez problemu utrzymamy w czystości. W tym celu wystarczy użyć wilgotnej ściereczki. Co jeszcze warto wiedzieć na temat samej metody?

  • Aby dodatkowo zabezpieczyć druk na płycie, wykorzystuje się specjalny lakier lub wosk.
  • Ogromną zaletą jest możliwość wykonania nadruku na płycie dowolnej wielkości, grubości i kształcie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie stworzyć wymarzoną dekorację.
  • Można zdecydować się również na dowolną kolorystykę. Co więcej, zlecenia tego typu są realizowane bardzo szybko, z uwagi na krótki czas schnięcia.

Kiedy warto zdecydować się na druk na płótnie?

Tego typu wydruki są bardzo chętnie wybierane przez osoby, którym marzy się dekoracja w artystycznym duchu. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim doskonałe odwzorowanie kolorów, które są głęboko nasycone i żywe. Co więcej, nie trzeba obawiać się o ich blaknięcie i ścieranie. O jakich zaletach jeszcze warto wspomnieć?

  • Płótno jest materiałem, na który można nałożyć nawet bardzo skomplikowane wzory w niewielkich rozmiarach.
  • W tym celu wykorzystuje się druk cyfrowy, który gwarantuje trwałe i wytrzymałe nadruki. Można przyrównać go do druku atramentowego, znanego z klasycznych drukarek.
  • Warto wspomnieć o tym, że używane atramenty mają ekologiczny charakter i są w pełni bezpieczne.

Jak widać, oba rozwiązania mają zalety. Druk na MDF jest najczęściej wybierany przez miłośników minimalistycznego stylu, którzy poszukują oryginalnych, a jednocześnie stosunkowo prostych dekoracji. Nadruki na płótnie sprawdzą się z kolei we wnętrzach urządzonych w klasyczny sposób. Niemniej jednak, ostatecznie wszystko zależy od wzoru na jaki się zdecydujemy oraz kolorystyki.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości drukarni PremiumPrint z Poznania.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.