Smog

Ocieplenie budynku a smog – zacznij działać!

Mimo że okres grzewczy już za nami, nie oznacza to że problem ze smogiem zniknął. Lato jest doskonałą porą roku na prowadzenie wszelkich prac termoizolacyjnych, by przygotować budynek na kolejną zimę. Niewłaściwe ocieplenie budynku lub jego zupełny brak, przyczyniają się znacząco do zwiększenia zapotrzebowania na energię grzewczą, a co za tym idzie – opłaty za ogrzanie domu rosną, przez co budynek staje się kompletnie niewydajny. Większe zużycie paliwa, wykorzystywanego do ogrzewania, ma bardzo negatywny wpływ na jakość powietrza.

Prawie połowa najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich leży w Polsce. Ta niechlubna chwała odbija się nie tylko renomie państwa, ale też na naszym zdrowiu. Ogrzanie polskich domów emituje tyle samo zanieczyszczeń, co przemysł oraz transport. To znaczne przekroczenie normy. Efektem niewłaściwie ocieplonego budynku jest uciekające przez jego ściany ciepło, co powoduje jego wychładzanie się i zwiększenie nakładów na ogrzewanie. Przez nieocieplone ściany może wydostawać się do 20% ciepła, zaś przez nieocieplony dach – nawet 30%.

Ocieplając budynek, wpływamy na poprawę jakości powietrza

Aby zminimalizować straty ciepła i ograniczyć ilość paliwa do ogrzania domu, należy pomyśleć o profesjonalnym ociepleniu ścian i dachu oraz uszczelnieniu okien bądź wymianie ich na nowe o właściwościach energooszczędnych. Równie ważnym krokiem jest wymiana starego pieca na bardziej wydajne urządzenie o wysokiej klasie energooszczędności.

Poprawnie wykonana termoizolacja lub termomodernizacja pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzania domu, zapewnia komfortowe temperatury wewnątrz, a dzięki skutecznej cyrkulacji powietrza, pozwala zapewnić w budynku unikalny mikroklimat, który wpływa na komfort przebywania w budynku.

Budynek energooszczędny – stawiamy na przyszłość

Budynki energooszczędne charakteryzują się znakomitą szczelnością powietrzną. Dla zachowania tej szczelności i utrzymania właściwego poziomu wilgotności, ocieplając dach stosuje się specjalne folie lub membrany o właściwościach paroizolacyjnych. Takie rozwiązanie najlepiej zastosować na całej powierzchni poddasza. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też system inteligentnej paroizolacji, który zapewnia kontrolę przepływu pary wodnej i jest w pełni bezpieczny.

Najlepsze materiały do izolacji

O wyborze materiałów do izolacji ścian oraz dachu powinien decydować specjalista, który uzależnia ten wybór od specyfiki budynku, technologii w jakiej został wzniesiony oraz innych czynników, takich jak stopień zawilgocenie ścian czy rodzaj podłoża. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów do ocieplenia budynku jest wełna mineralna, będąca świetnym izolatorem ciepła, a także płyty styropianowe o świetnych właściwościach paroprzepuszczalności. Zarówno wełna, jak i styropian doskonale izolują ocieplaną powierzchnię od szkodliwego działania wilgoci, a także stanowią bardzo dobrą barierę przed wszelkimi uszkodzeniami. Dodatkowo, nie obciążają konstrukcji i są odporne na działanie czynników chemicznych.

Dla idealnych rezultatów prac termoizolacyjnych ważne jest stosowanie materiałów od sprawdzonych dostawców. Firma Kabex oferuje wysokiej jakości materiały i fachową obsługę.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.