Zaprojektowana duża, jasna łazinka w mieszkaniu

Projekt łazienki – wizualizacja może pomóc!

Jeśli chcesz urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu musisz zacząć od projektowania wnętrz, które możesz zlecić lub wykonać samodzielnie. Tworząc wizualizację łazienki, możesz zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów, zwłaszcza w małym pomieszczeniu. Aby łazienka była funkcjonalna, jej wyposażenie powinno być dostosowane do różnych potrzeb domowników. Przy projektowaniu wnętrz w wymarzonej  łazience warto sięgnąć po usługę wizualizacji, która pomoże podjąć ostateczną decyzję.

Projektowanie łazienki – wybierz odpowiednie sprzęty

Projektując łazienkę uwzględnij na projekcie wymiary pomieszczenia, rozmieszczenie drzwi oraz wymiary okien. Projekt powinien być stworzony w oparciu o potrzeby i preferencje domowników. Bez czego nie wyobrażacie sobie tego pomieszczenia – bez wanny czy kabiny prysznicowej? A może pójdziecie na kompromis i postawicie na wannę z prysznicem?

Na podstawowe wyposażenie łazienki składa się wanna lub prysznic, misa WC, jedna lub dwie umywalki, lustro, pralka, grzejnik oraz szafki do przechowywania. Jeśli dysponujesz przestrzenią o imponującym metrażu możesz w swojej łazience zainstalować także bidet oraz suszarkę bębnową.

Zalety projektowania łazienki

Może się wydawać, że wizualizacja to świetna zabawa, sprawdzająca nasze umiejętności, jednakże jeśli zależy nam stylowym i harmonijnym wnętrzu najlepiej jest zlecić jej wykonanie fachowcom. Wieloletnie doświadczenie a także znajomość bieżących trendów pozwoli stworzyć projekt o jakim marzyłeś. Kiedy nie masz czasu na śledzenie trendów i  samodzielne wykonanie wizualizacji, skontaktuj się z zespołem realizującym wizualizację łazienek. Profesjonaliści pomogą Ci przy zakupie płytek ceramicznych lub paneli winylowych dedykowanych pomieszczeniom o podwyższonej wilgotności. Projektanci służą swoją pomocą także przy wyborze funkcjonalnej i stylowej wanny, kabiny prysznicowej, umywalki czy też pralki. Metodą prób i błędów na każdym etapie realizacji możesz zgłaszać swoje spostrzeżenia, nawet wtedy kiedy zmienisz zdanie odnośnie rozmieszczenia lub rodzaju wyposażenia.

Sztuka projektowania łazienek w każdym stylu

Mnogość trendów i stylów aranżacyjnych może okazać się problematyczna podczas samodzielnego projektowania. Nie zawsze to co mamy w głowie, będzie harmonijnie prezentować się na projekcie. Aby uniknąć tego rodzaju wpadek warto wizualizację łazienki zlecić fachowcom, którzy biorąc pod uwagę Twoje założenia pomogą stworzyć projekt łazienki, który będzie odzwierciedlał Twoje pomysły w zgodzie z aktualnymi trendami. Twoja łazienka może być urządzona zarówno w nowoczesnym, nowojorskim, minimalistycznym jak i skandynawskim stylu. Jeśli jest miłośnikiem blichtru i przepychu możesz stworzyć swoją intymną przestrzeń także w stylu glamour.

Aranżacja łazienki krok po kroku

Jakie informacje należy przekazać projektantom przed wykonaniem wizualizacji? Najważniejsze z nich to:

  • ogólny pomiar długości ścian, wysokość pomieszczenia,
  • wymiary wnęk w ścianach – wysokość od podłogi do wnęki, wysokość i szerokość wnęki, jej odległość od narożnika ściany,
  • wymiary okien i drzwi – odległość od podłogi do parapetu, wysokość okna, wysokość nadproża okiennego, odległość okna od narożnika ściany, wysokość drzwi,
  • odległości podejść instalacji, odpływów kanalizacyjnych od narożnika ściany,
  • skosy sufitów – wysokość ścianki kolankowej „A”, długość skosu jako rzut na podłogę „B”, kąt połaci dachowej (patrz rysunek), wymiary okna połaciowego,
  • wymiary elementów dodatkowych – takich jak stelaż podtynkowy, czy grzejnik łazienkowy

Wizualizacja łazienki pozwala dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia takich jak m.in. armatura łazienkowa do całości pomieszczenia.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.