Żółta roleta zewnętrzna

Rolety okienne zewnętrzne: czy warto się na nie zdecydować?

Wewnętrzne przesłony okienne takie jak żaluzje lub rolety to obecnie praktycznie standard w domach i mieszkaniach. Czy jednak rolety okienne zewnętrze to równie dobry zakup, a także kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować? Oto najważniejsze powody, które powinny zachęcić do ich zakupu.

Rolety okienne zewnętrzne, czyli oszczędność zimą

Okazuje się, że najwięcej ciepła ucieka z naszych domów przez nieszczelne, nieprawidłowo dobrane okna. Trzeba też pamiętać, że nawet nowa stolarka o dobrych parametrach nie jest stuprocentowym rozwiązaniem tego problemu. Rozwiązaniem mogą być natomiast rolety okienne zewnętrzne, dzięki którym można zredukować utratę ciepła i to nawet o 15 procent. Jeśli dodatkowo w domu lub mieszkaniu zamontowane są starsze okna, wówczas oszczędności są zazwyczaj jeszcze większe i sięgają nawet do 30 procent.

Dzieje się tak m.in. dzięki pancerzowi rolety, odpowiadającemu za zahamowanie przepływu powietrza. Dodatkowo opuszczona przesłona roleta tworzy poduszkę powietrza pełniącą skuteczną funkcję izolacyjną. Oszczędność w okresie zimowym jest więc jednym z głównych powodów, dla których zdecydowanie warto zdecydować się na montaż takich przesłon.

Klimatyzator w okresie letnim

Rolety okienne zewnętrzne doskonale sprawdzają się jednak nie tylko zimą, ale także latem. Powód tego jest dość oczywisty — jeśli są one opuszczone, chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza, dzięki zabezpieczaniu przed przedostawaniem się do środka promieni słonecznych. Z tego też powodu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z oknami wychodzącymi w kierunku południowym oraz zachodnim, przez które w okresie letnim przedostaje się najwięcej słońca.

Może więc okazać się, że dzięki zewnętrznym roletom okiennym nie będzie konieczny montaż klimatyzacji, jeśli dodatkowo wnętrze będzie dobrze wietrzone w nocy, a także nawilżane dzięki urządzeniu służącemu specjalnie do tego celu. Trzeba bowiem pamiętać, że klimatyzacja to spore koszty jeśli chodzi o zużycie prądu, a także częsty dyskomfort dla osób, w przypadku których praca tego urządzenia doprowadza do infekcji górnych dróg oddechowych.

Biała roleta okienna

Bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym

Na rolety okienne zewnętrze powinny zdecydować się również te osoby, które często opuszczają swój dom lub mieszkanie i chcą upewnić się, że w tym czasie ich dobytek będzie dodatkowo zabezpieczony. Okazuje się bowiem, że przesłon tych nie można podnieść z zewnątrz w sposób szybki i łatwy, a jedynie przy użyciu specjalnego sprzętu. Sforsowanie okna przez potencjalnego rabusia staje się więc ogromnym wyzwaniem, dlatego też właściciele zyskują tym samym dodatkowe zabezpieczenie dla swojego dobytku, które może zastępować nawet kosztowny system alarmowy.

Podsumowanie

Okazuje się, że to wciąż nie wszystkie zalety rolet okiennych zewnętrznych. Gwarantują one bowiem również poprawę izolacyjności akustycznej, chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, a także sprawiają, że stolarka na zewnątrz jest mniej podatna na zabrudzenia. Jak więc widać jest wiele powodów, dla których zdecydowanie warto rozważyć montaż takich przesłon i to zarówno w przypadku domów, jak i mieszkań.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.