zaaranżowany modny styl w mieszkaniu

Style dekoracyjne, które odmienią wygląd twojego mieszkania

Mieszkanie czy dom można zaaranżować na wiele sposobów. Mnogość stylów aranżacji wnętrz sprzyja eksperymentom.

Samemu lub z pomocą projektanta wnętrz możemy urządzić dom naszyci marzeń. Jakie style wnętrz należą do najbardziej popularnych?

Dzięki bogactwu możliwości i bogatemu asortymentowi w markerach budowlanych i sklepach meblowych, możemy urządzić nasze mieszkanie jak tylko chcemy i kiedy tylko chcemy. Możemy skupić się na jednym stylu lub pomieszać style między sobą,’

Jeśli nie mamy wyczucia i nie chcemy sami aranżować wnętrza, można skorzystać z pomocy albo architekta wnętrz lub dekoratora wnętrz. Przy czym warto pamiętać, że ten pierwszy stworzy nam całą koncepcję aranżacji od A do Z, a dekorator tylko dobierze nam kolory czy dekoracje oraz meble. Z dekoratorem nie zaplanujemy ani przesunięcia instalacji ani zmiany układu funkcjonalnego mieszkania.

Najciekawsze style dekoracyjne, które aktualnie są na topie w wystroju wnętrz

Trudno jednoznacznie określić, który styl w aranżacji wnętrz jest najbardziej popularny. Wszystko jednak zależy od tego, kto chce aranżować mieszkanie i co mu się tak naprawdę podoba. Co ciekawe  sty loftowy najchętniej wybieramy przy aranżacji dużych pomieszczeń, w których znajdują się duże okna. Ten styl interesuje osoby, które lubią połączenie zimnych materiałów (metal) z materiałami uznawanymi za naturalne i ciepłe (drewno). Podobnie jak aranżacje w stylu industrialnym wciąż niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków cieszy się styl klasyczny.

Jakie style aranżacji wnętrz polecają architekci wnętrz?

Architekci wnętrz dostosowują swoje projekty do tego, co podoba się ich klientom. Jednak w Polsce najczęściej stawiamy na przytulny i ciepły styl skandynawski. Choć coraz częściej lubimy go łączyć z innymi stylami. Inspiracją jest dla nas na przykład styl glamour czy styl vintage . Coraz częściej mamy odwagę łączyć te style ze sobą lub prosić architekta wnętrz o wskazówki jak to dobrze zrobić. Jak w stylu wiktoriańskim w styli vintage możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji.

Prosty i przytulny styl skandynawski w samodzielnej aranżacji wnętrz

Właściwie trudno się dziwić, że Polacy najchętniej wybierają styl skandynawski. To ciepłe i ładne połączenie prostych form z funkcjonalnością w aranżacji wnętrz. W stylu skandynawskim wnętrza są doskonale zaplanowane i bardzo przytulne. Zamiast firanek często stosowane są rolety. Meble najczęściej są białe lub w kolorze drewna. Tekstylia w rodzaju pledów i poduszek ocieplają wnętrze. Inaczej niż w stylu klasycznym stawia się tu na maksymalną prostotę Styl minimalistyczny idealnie nadaje się zarówno do dużych domów, jak i do niewielkich mieszkań w blokach. Choć niewielkie mieszkania świetnie prezentują się w stylu vintage i w innych stylach. Aranżując wnętrze warto poza konsultacjami z architektem, poszukać inspiracji w Internecie. Na portalach społecznościowych i na blogach wnętrzarskich znajdziemy wiele podpowiedzi jak modnie i stylowo urządzić nasze mieszkanie. Co ważne modne mieszkanie nie musi łączyć się z wydawaniem sporej sumy pieniędzy. Samodzielna aranżacja może być aranżacją niskobudżetową.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.