Termodernizacja.

Termomodernizacja – dlaczego jest tak ważna?

W ostatnich latach słusznie przykłada się w Polsce ogromną wagę do termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Ich właściciele mogą uzyskać pokaźne wsparcie finansowe pochodzące ze środków publicznych na wymianę źródeł ogrzewania, ocieplenie budynku, jak również podłączenie do sieci gazowniczej. Dlaczego termomodernizacja jest tak istotna?

Walka z zanieczyszczonym powietrzem

Głównym celem powszechnej termomodernizacji budynków mieszkalnych jest walka z zanieczyszczonym powietrzem. Smog to wróg, którego w sezonie grzewczym dostrzegamy w polskich miastach i miasteczkach, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę z jego negatywnego wpływu nie tylko na środowisko, ale również na ludzkie zdrowie. Każdego roku na skutek zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju umiera około 40 tys. osób, co odpowiada ludności miasta powiatowego! Warto pamiętać, że głównym źródłem smogu jest tak zwana niska misja, czyli pochodząca z ogrzewania gospodarstw domowych w sposób przestarzały – przede wszystkim węglem emitującym szkodliwe pyły i tlenki do atmosfery.

Niskie rachunki za ogrzewanie

Dokonując termomodernizacji budynku można błyskawicznie odczuć korzyści wynikające z takiego rozwiązania. Są nimi niższe o kilkadziesiąt procent rachunki za ogrzewanie. Wymiana okien, skuteczne ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu wełną mineralną, wykorzystanie paliwa gazowego w nowoczesnym kotle kondensacyjnym przekładają się na ogromne, namacalne oszczędności.

Poprawiony komfort mieszkańców budynku

Kolejną korzyść stanowi podwyższony komfort mieszkańców budynku. Decyduje o nim przyjazna temperatura zimą, chłodniejsze wnętrza latem, ale nie tylko. Izolacja termiczna przy użyciu wełny mineralnej idzie w parze również z izolacją akustyczną. Oznacza to, że do wnętrza budynków przedostaje się również mniej dźwięków pochodzących z zewnątrz. W większych miastach i domach położony przy ruchliwej drodze ma to ogromne znaczenie.

Wzrost wartości nieruchomości

Ponadto, termomodernizacja przekłada się na wyższą wartość budynku. Energooszczędność stanowi jeden z najważniejszych trendów we współczesnym budownictwie i na rynku nieruchomości. Dlatego warto zdecydować się na termomodernizację również z tego powodu. Zwłaszcza, że dzięki rządowemu wsparciu można dokonać tego nie wydając zbyt wiele. Program Czyste Powietrze powstał, aby walczyć ze smogiem spowijającym polskie miasta. Jego uczestnicy mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji sięgające nawet 70%!

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.