Wyrzutnia dachowa zamontowana do zabezpieczenia instalacji przed deszczem

Wyrzutnia dachowa – niezbędny element systemu wentylacji

Każdy nowoczesny budynek musi posiadać system wentylacyjny. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Podobnie w obiektach przemysłowych niezwykle ważna jest sprawna wentylacja. W jaki sposób zakończyć system wentylacyjnych tak, aby ochronić całą instalację przed różnego rodzaju opadem atmosferycznym? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

W jakim celu stosuje się wyrzutnię dachową?

Jest ona stosowana w celu zabezpieczenia instalacji przed deszczem, gradem czy innymi opadami atmosferycznymi. Dodatkowo jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wyrzutu zużytego powietrza do atmosfery. Ten element instalacji wentylacyjnej najczęściej jest montowany na dachu budynków. Stąd też powstała nazwa wyrzutnia dachowa. A z czego zazwyczaj wykonane są czerpnie i wyrzutnie dachowe? Standardowo materiałem używanym do produkcji jest blacha ocynkowana, chociaż można tez spotkać kominek wentylacyjny wykonany z blachy kwasoodpornej, miedzi czy aluminium.

Wyrzutnia dachowa

Jak działa wyrzutnia dachowa?

Wyrzutnie dachowe to elementy, które stanowią zakończenie przewodów wentylacyjnych. Ponieważ są narażone na różne czynniki atmosferyczne to wykonuje się je z blachy ocynkowanej, co zapewnia im większą trwałość i odporność na korozję. Dolna część łącząca wyrzutnię wyprodukowaną ze stali ocynkowanej z resztą instalacji – to znaczy z podstawą – wykonywana będzie z kołnierzem stalowym FLS. Poprawia to pracę wyrzutni i szczelność łączenia, co sprawia, że cała instalacja wentylacyjna działa znacznie lepiej.

Gdzie sprawdzą się wyrzutnie dachowe okrągłe?

Jeśli w instalacjach wentylacyjnych zostały użyte okrągłe przewody to jako ich zakończenie będzie miała zastosowanie okrągła wyrzutnia dachowa. Te produkty najlepiej do siebie pasują, dzięki czemu ich połączenie jest mocne i trwałe, a wykonanie montażu nie będzie sprawiało trudności. Wyrzutnie przeznaczone do montowania na dachu mogą być wyposażone w siatki metalowe, które są stosowane jako zabezpieczenie przed ptakami czy gryzoniami, które mogły by się dostać do kanałów wentylacyjnych.

Gdzie można kupić wyrzutnie dachowe?

Jeśli interesuje Cię zakup oraz montaż wyrzutni i czerpni dachowych to najlepiej będzie jeśli postawisz na sprawdzony produkt. Jak to zrobić? Zanim złożysz zamówienie przejdź do sprawdzenia opinii o danym elemencie wentylacyjnym. W wyszukaniu rzetelnych opinii może Ci pomóc kod produktu. Po wpisaniu go w wyszukiwarkę możesz trafić na miarodajne recenzję dotyczące danego produktu. Ułatwi Ci to podjęcie mądrej decyzji o wyborze rozwiązania, które będzie dla Ciebie najlepsze

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.