Fotowoltaika

Fotowoltaika – co warto wiedzieć?

Fotowoltaika jest coraz popularniejszym sposobem na przyjazne dla środowiska pozyskiwanie energii elektrycznej. Może być ona alternatywnym źródłem energii dla Twojego domu lub firmy. Instalacja fotowoltaiczna pozwala zmniejszyć wysokość rachunków za prąd, a dodatkowo dzięki niej nie trzeba obawiać się przerw w dostawie prądu czy awarii po stronie dostawcy energii. Zobacz, czym jest fotowoltaika i jak działają panele fotowoltaiczne.

  •  Fotowoltaika- co to jest?
  •  Jak działają panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika- co to jest?

Fotowoltaika to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Dzięki fotowoltaice możemy sięgnąć do odnawialnych źródeł energii, które są praktycznie niewyczerpywalne i darmowe. Pozyskiwanie energii z promieni słonecznych jest też bardzo korzystne dla środowiska, ponieważ nie oddziałujemy na nie w żaden negatywny sposób. Podstawowym elementem systemu fotowoltaicznego są panele fotowoltaiczne, które montuje się na dachach lub na gruncie. Domowy system fotowoltaiczny pozwoli Ci obniżyć rachunki za prąd. Sam wytwarzasz energię w przyjazny dla środowiska sposób, dbasz o środowisko naturalne, a także nie jesteś już tak mocno zależny od zewnętrznych dostawców energii. Jeśli interesuje Cię podłączenie instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Enzeit Technik.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Zastanawiasz się, jak działa taki system? Podstawą są panele fotowoltaiczne, które zbierają promienie słoneczne. To w nich dochodzi do zamiany promieniowania na energię elektryczną. Panel wykorzystuje zjawisko fotowoltaiczne. Gdy pojedyncza wiązka światła, nazywana fotonem, wpada na wykonane z krzemu ogniwo fotowoltaiczne, wybija elektron. Ruch wytworzonych w ten sposób elektronów powoduje powstanie energii elektrycznej. W ten sposób panel produkuje prąd stały, który następnie przekazywany jest to urządzeń, które nazywają się falownikami. One przekształcają prąd stały w prąd zmienny, który ma parametry zgodne z wymaganiami dostawców energii elektrycznej. Dzięki temu tak wyprodukowany prąd można przekazać do sieci publicznej i wykorzystywać do zasilania urządzeń oraz ogrzewania domu.

Jak widzisz, działanie fotowoltaiki jest dość proste. Aby wyprodukować prąd, w takiej ilości, aby wykorzystywać go na potrzeby domowe, na pewno potrzebnych jest kilka paneli. Doświadczona firma, zajmująca się ich instalacją z pewnością podpowie, ile paneli fotowoltaicznych warto zamontować.

About the author

aminbd

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.