Model Concierge w projektowaniu wnętrz

Model Concierge w projektowaniu wnętrz krok po kroku

Artykuł partnera.

Model concierge szturmem podbija świat projektowania wnętrz. Biura architektoniczne oferujące usługi na wysokim poziomie powoli wdrażają tę usługę do swojej oferty. Możemy się z nią spotkać także w firmach zajmujących się wykończeniem wnętrz w Warszawie. Na czym polega model concierge? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Jakie są etapy?

Zbieranie informacji i ustalenie wymagań klienta – na początku projektowania wnętrz ważne jest, aby uświadomić sobie, co klient chce osiągnąć. Dlatego pierwszym krokiem jest przeprowadzenie rozmowy z klientem i płynne zebranie jego wymagań, preferencji stylowych i budżetu.

Po uzyskaniu określonych wymagań klienta oraz jego stylu, należy podjąć decyzje odnośnie między innym wykorzystanego sprzętu i technologii, wyboru mebli, kolorów i wzorów tapicerki na meblach, a także wyboru odpowiedniego oświetlenia. W tym celu należy przeprowadzić dokładne badania rynku i zebrać informacje dotyczące dostępnych produktów, aktualnych trendów i nowych technologii.

Aby umożliwić klientowi zapoznanie się z projektem planowanego wnętrza, należy stworzyć wizualizację. Istnieje wiele dostępnych narzędzi i programów do tworzenia wizualizacji 3D projektów wnętrz.

Po zatwierdzeniu projektu, należy przystąpić do planowania budowy i wykończenia wnętrza. W tym etapie ważne jest określenie kosztów i czasu realizacji projektu. Na końcu należy rozpocząć realizację projektu zgodnie z przyjętym planem. Na tym etapie należy skontaktować się z odpowiednimi specjalistami, którzy pomogą w realizacji projektu. Częstym zjawiskiem jest, że są oni na stałe zatrudnieni w danym biurze architektonicznym.

Najważniejszym krokiem jest zaprezentowanie klientowi projektu. Na tym etapie klient może wprowadzić pewne zmiany i udzielić ostatnich wskazówek. Tym co wyróżnia model concierge, jest połączenie usług projektowania i wykończenia wnętrz.

Jacy specjaliści pracują w ramach modelu concierge?

Concierge to model pracy, który łączy w swoich ramach wielu specjalistów, którzy odpowiedzialni są za różne etapy projektu. Są to na przykład doradca klienta, który pomaga klientowi w znalezieniu najbardziej korzystnych rozwiązań czy kierownik projektu, który sprawuje pieczę nad całością pracy podejmowanych w ramach konkretnej realizacji. Niezwykle ważną rolę odgrywa także architekt koncepcyjny, który zajmuje się nakreśleniem ogólnej wizji projektu. Praca wizualizatora pozwala klientowi zobaczyć, jak dany projekt wyglądać będzie w rzeczywistości. O jakość wykonania projektu dba architekt ds. dokumentacji wykonawczej. Często współpracują z nim specjalista ds. zakupów oraz koordynator ds. zabudów stolarskich. Pracownią pracującą w tym modelu jest Moovin Interiors.

Czemu warto?

Model concierge to rozwiązanie o bardzo wielu zaletach dla klienta. Biuro architektoniczne oferujące tę usługę podejmuje się nie tylko wykonania projektu mieszkania, ale także jego kompleksowego wykończenia. Dla klienta oznacza to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Model concierge pozwala klientowi na pełne zaangażowanie się w proces projektowania wnętrza swojego domu, bez konieczności poświęcania czasu na szukanie wykonawców czy też zakup materiałów. Biuro architektoniczne, zajmując się kompleksowym wykończeniem mieszkania, odpowiada zarówno za dobór odpowiednich materiałów, jak i nadzorowanie prac, dzięki czemu klient może mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z jego oczekiwaniami.

W sumie można powiedzieć, że model concierge oferowany przez biuro architektoniczne to idealne rozwiązanie dla klienta, który chce zaprojektować i wykończyć swoje mieszkanie z minimalnym nakładem czasu, pieniędzy i stresu.

About the author

aminbd

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.