Beton dekoracyjny w aranżacji wnętrza

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdza się beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to materiał dekoracyjny, który z biegiem czasu cieszy się coraz większą popularnością. Znajduje on zastosowanie nie tylko jako element ozdobny elewacji. Obecnie coraz częściej pokrywa się nim wewnętrzne ściany różnych pomieszczeń. Co więcej, z tego tworzywa wykonuje się też różne elementy wyposażenia wnętrza, np. blaty stołów. Dowiedz się, gdzie najlepiej sprawdza się beton architektoniczny.

Zalety stosowania betonu architektonicznego

Wykonane z odpowiednio skomponowanych mieszanek różnych substancji betonowe płyty dekoracyjne stanowią wyjątkowe połączenie walorów estetycznych oraz użytkowych. W zależności od wybranego modelu mogą być one utrzymane w jednolitej tonacji kolorystycznej, z wyraźnie dominującymi odcieniami szarości, albo cieszyć oczy różnymi barwami. Beton dekoracyjny świetnie prezentuje się w zestawieniu z elementami ze szkła, drewna oraz metalu, tworząc wraz z nimi harmonijną wizualną całość. Jego niewątpliwą zaletą jest też trwałość oraz odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Poddany impregnacji materiał zyskuje doskonałą ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Dzięki temu na długo zachowuje swój nienaganny wygląd, ciesząc oczy domowników i gości eleganckim designem.

Beton architektoniczny – uniwersalny materiał dekoracyjny

Panuje powszechne przekonanie, że beton architektoniczny najlepiej sprawdza się w przypadku kuchni oraz łazienki, czyli pomieszczeń, w których przez większą część roku panuje wysoka temperatura oraz wilgotność powietrza. Rzeczywiście, zamontowanie tam betonowych płyt dekoracyjnych, a także innych elementów wyposażenia wnętrza, jest znakomitym rozwiązaniem. Decydując się na nie, zyskujesz bowiem pewność, że zastosowana dekoracja nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem niesprzyjających warunków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby betonowe płyty architektoniczne kupione w takim sklepie jak BTB Beton Architektoniczny Sp z o.o. zainstalować również w innych pomieszczeniach, zwłaszcza salonach i sypialniach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.  Będą one stanowić doskonałe dopełnienie aranżacji tych pokojów, nadając ich wystrojowi niepowtarzalnego charakteru.

O tym, gdzie powinny zostać zamontowane płyty z betonu architektonicznego, decyduje sam użytkownik. Mogą one pokrywać całe powierzchnie ścian albo tylko ich wybrane części, np. wnęki bądź kolumny. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest też przymocowanie betonowych płyt dekoracyjnych do obudowy kominka znajdującego się w salonie.

About the author

aminbd

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.