Czarne, wygodne krzesło do biurka bez kółek

Jak wybrać dobre i wygodne krzesło do biurka bez kółek?

Jednym z najczęstszych powodów bólu karku jest siedząca praca, a konkretniej źle dobrane krzesło, które wymusza na Tobie niekorzystną dla kręgosłupa pozycję. Chcąc raz na zawsze uporać się takimi dolegliwościami, musisz kupić naprawdę dobre siedzisko, które niekoniecznie ma kółka. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać odpowiednie krzesło bez kółek, czytaj dalej.

Ergonomia to podstawa, czyli fundament dbania o zdrowie

Prawidłowa postawa utrzymywana przez kilka godzin pracy siedzącej każdego dnia to jedna z podstaw profilaktyki chorób zawodowych wywołanych takim trybem życia. Aby uniknąć bolesnych w skutkach powikłań garbienia się i wykręcania sylwetki, musisz zainwestować w dobrze wyprofilowane krzesło zapewniające odpowiednie wsparcie dla odcinka lędźwiowego, ustawienie kolon pod kątem 90 stopni i poparcie łokci. Siedzisko spełniające te kryteria sprawi, że spędzanie przy komputerze wielu godzin nie będzie powodowało przewlekłych dolegliwości bólowych, a praca stanie się o wiele przyjemniejsza. Warto zatem rozejrzeć się za wyposażeniem sprzyjającym komfortowemu wykonywaniu codziennych zadań w stworzonych do tego warunkach.

Dodatkowe udogodnienia, które wpłyną na komfort pracy

Wymienione powyżej cechy dobrego, wygodnego krzesła to wręcz punkty obowiązkowe, jednak poza nimi producenci foteli biurowych oferują szereg innych udogodnień. Doskonałym rozwiązaniem szczególnie w czasie upałów jest oparcie wykonane z lekkiego, oddychającego i przepuszczającego powietrze tworzywa. Może to być elastyczna siatka. Poza tym warto zwrócić uwagę także na obicie podłokietników i dodatkowy zagłówek, który da ukojenie mięśniom karku. Doskonałym wyborem będą też krzesła obrotowe bez kółek, które pozwolą na sprawniejsze działanie na niewielkiej, biurowej powierzchni. Warto zwrócić również uwagę na regulację wysokości siedziska, tak by swobodnie dostosować fotel biurowy do swoich potrzeb.

Krzesło bez kółek w pokoju dziecięcym

Krzesło do biurka bez kółek zyskuje niesamowitą popularność wśród dzieci i młodzieży, ponieważ stwarzają one mniej możliwości do wymyślania dziwnych, niekorzystnych dla kręgosłupa pozycji. Stabilny fotel lub nawet drewniane krzesło z kilkupoziomową regulacją siedziska i podnóżka sprawi, że bez względu na wykonywanie zadanie, kilkulatek lub nastolatek zachowa prawidłową postawę, co z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój jego ciała. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz wiele modnych, kolorowych modeli dziecięcych oraz młodzieżowych krzeseł bez kółek, które są wręcz polecane przez ortopedów. Inwestując w taki fotel, inwestujesz w zdrowie swojej pociechy, a tym samym możesz być spokojny o przyszłość dziecka.

Krzesło do biurka — gdzie i za ile można kupić

Podobno zdrowie jest bezcenne i nie warto na nim oszczędzać, a krzesło, które wykorzystujesz w czasie pracy, bezpośrednio odpowiada za stan Twojego kręgosłupa. Każdy jednak ma jakiś konkretny budżet, który może przeznaczyć na zakup roboczego siedziska. Tak naprawdę krzesło spełniające wszystkie wymagania możesz kupić już za 300 – 400 zł w znanej sieciówce z wyposażeniem wnętrz. Jeśli jednak chcesz nabyć naprawdę solidny model, który posłuży Ci przez kilka lat, musisz liczyć się z wydatkiem przekraczającym 500 zł. Spory koszt przełoży się jednak na zadowolenie z użytkowania i trwałość, dlatego warto rozważyć taki zakup. Chcąc zainwestować w ergonomiczne, ale także designerskie krzesło renomowanej marki, zajrzyj do Internetu.

About the author

aminbd

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.