Zamontowane dwie lampy ogrodowe

Wybieramy lampiony ogrodowe

Lampiony ogrodowe pełnią zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Ich zadaniem jest rozświetlać mrok, umilać przebywanie w ogrodzie czy na tarasie, a przede wszystkim zwiększać bezpieczeństwo. Dzięki nim po przydomowym zieleńcu nie trzeba chodzić po ciemku i narażać się na potknięcie, poślizgnięcie itp. Aby jednak lampiony dobrze wywiązywały się ze swojej roli, muszą być odpowiednio dobrane. Sprawdź, jakie modele oferują sklepy z akcesoriami do ogrodu i które latarenki będą pasować do twojego podwórka.

Lampiony ogrodowe całoroczne

Planując oświetlenie w ogrodzie, warto postawić na to całoroczne. Wynika to z tego, że światła na zewnątrz potrzebujemy przede wszystkim zimą i jesienią, kiedy to ściemnia się szybciej, a na ścieżkach ogrodowych czy przy drzwiach wejściowych pojawiają się zaschnięte liście, czy lód mogący powodować niebezpieczeństwo.

Lampiony podobnie, jak tradycyjne lampy mogą na zewnątrz stanowić oświetlenie całoroczne. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie modele są przeznaczone do używania w chłodniejsze dni. Doskonale z temperaturami poniżej 0 stopni Celsjusza poradzą sobie np. lampiony ogrodowe solarne. Dobrze jednak przed zakupem sprawdzić w instrukcji, czy na żywotność akumulatorków negatywnie nie wpływa śnieg i brak słońca.

Chcąc znaleźć lampiony ogrodowe całoroczne, dobrze jest wybierać modele posiadające specjalne parametry np. wodoszczelność i pyłoszczelność. O wysokości tego parametru mówi oznaczenie IP. Do użytku zewnętrznego przeznaczone jest oświetlenie o klasie minimum IP44.

Lampiony solidne, trwałe i piękne

Przeglądając ofertę lampionów ogrodowych w Miloo Home, szybko można się przekonać, że poszczególne modele różnią się materiałem wykonania. Na półkach nie brakuje klasycznych latarenek metalowych, które występują w wielu kształtach – zaczynając od tych prostych, geometrycznych, a kończąc na tych bogato zdobionych, orientalnych świecznikach. Najmniejsze modele świetnie spiszą się ustawione na stoliku lub zewnętrznym parapecie, większe można stawiać bezpośrednio na ziemi. Światło w takich lampionach pochodzi od tradycyjnej świecy, którą wkłada się do środka latarenki. Ciekawym wyborem będzie sięgnięcie po świecę zapachową lub odstraszającą owady.

Alternatywą dla lampionów metalowych są te wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno czy rattan. Podobnie jak te metalowe również i one mogą przyjmować różne formy, na szczególną uwagę zasługują jednak lampiony ogrodowe wiszące. W przydomowym zieleńcu mogą one występować solo, jak i w postaci długich girland. Eko rozwiązaniem będą modele świecące pod wpływem promieni słonecznych lub te działające na żarówkę LED. W ofercie sklepów z akcesoriami do ogrodu znajdziesz też produkty zasilane bateriami, ładowane przez port USB, wykorzystujące technologię solarną.

Aranżacja lampionów ogrodowych

Lampiony w ogrodzie mogą występować solo lub w zestawach. Doskonale prezentują się grupy latarenek powieszonych na gałęziach drzew, ustawionych przy wejściu do altany, obok drzwi wejściowych do domu lub wzdłuż ścieżek. Na taras czy balkon dobrym wyborem będą zestawy 3 lampionów o różnej wielkości, które stawia się obok siebie

About the author

aminbd

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.