Zamontowana uszczelka pionowa

Uszczelka piankowa

Są takie sytuacje, gdzie zastosowanie jednego małego elementu konstrukcyjnego zwiększa właściwości termoizolacyjne całości. Mowa o drzwiach oraz uszczelce. Uszczelka piankowa to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy, żeby drzwi lepiej zabezpieczały przed hałasami z zewnątrz oraz utratą ciepła.

Uszczelki piankowe i ich właściwości

Uszczelki piankowe mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Są również znakomitymi izolatorami dźwięków. Występują najczęściej w formie taśmy, są wygodne oraz łatwe do montażu. Uszczelki piankowe są wykonane z wysokiej jakości polietylenu sieciowanego lub innych surowców w zależności od danego producenta. Uszczelki mają specjalistyczną strukturę zamknięto-komórkową, tak, żeby zachować, jak najlepsze funkcje izolacyjne. Uszczelki piankowe są niezwykle odporne na rozmaite warunki atmosferyczne. Mimo upływu lat wciąż będą prezentować się oraz służyć nienagannie. Nie straszne im promieniowanie UV, gwałtowne skoki oraz spadki temperatur, różnego typu chemikalia lub zanieczyszczenia.

Montaż uszczelek piankowych – czy jest trudny?

Montaż uszczelki piankowej odbywa się za pomocą kleju, który jest mocny i wytrzymały. Absolutnie nie jest to trudne, każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Wystarczy odrobina chęci oraz narzędzie do odpowiedniego przycięcia uszczelki, żeby brać się za uszczelnianie drzwi lub innych powierzchni. Pamiętajmy, że powierzchnia, na którą naklejamy uszczelkę, powinna być sucha, odtłuszczona oraz wolna od zanieczyszczeń. Tylko działając w ten sposób, mamy pewność, że klej dobrze „złapie”, a sama uszczelka będzie skutecznie pełniła swoje funkcje przez wiele lat.

Uszczelka piankowa – gdzie znajdzie zastosowanie?

Uszczelką piankową możemy uszczelnić nie tylko drzwi wejściowe, ale również multum innych powierzchni. Uszczelka piankowa znajdzie szerokie zastosowanie w budownictwie, nada się wszędzie tam, gdzie powstają mostki termiczne oraz do niwelowania wszelkich nierówności, uszczelniania poszczególnych elementów dachu. W aspekcie profesjonalnym uszczelka piankowa znajdzie zastosowanie również w trakcie produkcji oraz montażu sprzętu audio. Jeśli chcemy utworzyć przegrodę dźwiękoszczelną, uszczelka piankowa świetnie się przy tym sprawdzi jako wdzięczny izolator dźwięku. Kiedy posiadamy garaż, nieszczelne okna w budynku gospodarczym, chcemy zabezpieczyć jakąkolwiek płaską powierzchnię przed przenikaniem kurzu, brudu, zimna albo dźwięku: uszczelka piankowa stanowi skuteczne remedium na te problemy.

About the author

aminbd

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.