Mężczyzna używa kleju do styropianiu w piance

Zalety zastosowania kleju do styropianu w piance

Klej do styropianu w piance to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się w metodzie lekkiej-mokrej przy ocieplaniu budynków. Metoda ta to tradycyjny sposób mocowania styropianu, wykorzystuje ona dwie techniki: mocowanie na gotowy klej poliuretanowy, czyli klej w piance, lub zaprawę klejową, którą należy wcześniej odpowiednio przygotować. Obecnie klej w piance jest chętniej wybierany, dlaczego?

Klej do styropianu w piance czy tradycyjny?

Klej do styropianu w piance ma wiele zalet, dlatego wypiera metodę mocowania z wykorzystaniem tradycyjnej zaprawy. Przede wszystkim klej w piance jest gotowy do użycia natychmiast po otwarciu. Nie ma potrzeby odmierzania proporcji i mieszania zaprawy z wodą, aby uzyskać właściwy produkt. To znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Kleje umieszczone są w wygodnych tubkach, a do ich zastosowania wystarczy odpowiedni wielorazowy pistolet. Dzięki temu nakładanie i dozowanie produktu jest bardzo proste.

Użycie kleju do styropianu w piance oszczędza nie tylko czas, ale również pieniądze, mimo że jest to produkt nieco droższy od zaprawy. Wpływa na to łatwość stosowania kleju. Ocieplanie budynków w ten sposób zmniejsza ilość pracowników koniecznych na miejscu pracy. Nie trzeba jej przerywać, aby wymieszać kolejną porcję kleju lub zatrudniać do tego celu dodatkowego pracownika. Warto też zwrócić uwagę, że styropian z klejem w piance jest dużo lżejszy niż ten z naniesioną zaprawą.

Jakie zalety ma klej do styropianu w piance?

Klej do styropianu w piance to doskonałe rozwiązanie. Pianka jest wydajna, jedno opakowanie wystarcza na ocieplenie do 8 m kw. powierzchni. W porównaniu z tradycyjną zaprawą, która wystarcza na ok. 5 m kw., jest to bardzo dobry wynik. Wydajność może różnić się pomiędzy producentami, dlatego warto przed zakupem zapoznać się z kartą produktu. Szeroki wybór klejów wraz z opisami można znaleźć w sklepie ogólnobudowlanym MSexpert.pl, który oprócz produktów oferuje również doradztwo.

Dodatkowo nie ma dużych ograniczeń co do temperatury, w jakiej może być stosowana. Zakres temperatury umożliwiającej stosowanie pianki to od 0oC aż do 40oC. Ocieplanie można więc przeprowadzać zarówno w letnie miesiące, jak i jesienią lub wczesną wiosną. Do zalet klejów do styropianów w piance należy zaliczyć również szybkość wysychania produktu, dobrą przyczepność, niską nasiąkliwość i wysoką trwałość. Używając kleju w piance, bardzo łatwo jest też korygować położenie styropianu w trakcie montażu.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.